Podmienky prijatia a prijímací postup do Dánska

Podmienky prijatia a prijímací postup do Dánska

14.8.2019 | 🕒 3 minúty

Podmienky prijatia a prijímací postup do Dánska

Počas štvrtého ročníka na strednej škole som musela rozmýšľať, kam na vysokú školu.

V nasledujúcom blogu s budem snažiť opísať, aké sú podmienky prijatia a prijímací postup do Dánska. Do školy nám chodilo mnoho letákov, jedným z nich bolo aj štúdium v Dánsku, zhodou okolností to bolo práve od agentúry pre ktorú teraz píšem tento blog, ďakujem StudyCare. Hneď som si to googlila a našla podrobné informácie. Kontaktovala som agentúru, ktorá mi rada pomohla a poradila. Najprv som si musela nájsť odbor, ktorý ma bude napĺňať a zároveň baviť. Keďže môj malý sen bol stať sa manažérkou, tak som si vybrala Marketing Management.

Ďalší krok, ktorý nasledoval, musela som si vybrať vhodnú univerzitu alebo akadémiu. Zvolila som si UCN v Aalborgu spolu s myslím troma ďalšími ako plán B, našťastie sa mi podarila moja prioritná voľba a momentálne študujem už druhý rok nadmieru spokojná.

Následne som si zvolila servisný balík služieb od agentúry aby agentúra vedela s čím všetkým budem potrebovať pomôcť. Zvolila som balík v ktorom som mala plnú službu hlavne kvôli prekladom vysvedčení čo mi určite ušetrilo viac voliť túto cestu pričom som jednoducho poslala PDF súbor na preklad z pohodlia domova ako naháňať drahého notára a prekladateľa.

Keď už agentúra vedela kam chcem ísť a vedeli s akou službou mohli my poslať všetky potrebné dokumenty k mojej prihláške, myslím že tento systém agentúra aplikuje na každú krajinu. Všetky dokumenty mi prišli mailom s podrobným vysvetlením kde čo treba vyplniť, celý proces bol príjemný a jednoduchý, kedykoľvek som sa mohla obrátiť na pomoc od agentúry a všetko mi s radosťou vysvetlili, myslím že neexistuje mail na ktorý by mi neodpísali.

Okrem vyplnenia dokumentov som musela absolvovať test z angličtiny, ktorý pozostával z počúvania a gramatiky, tento test mi vybavila agentúra a tiež som ho úspešne absolvovala.

Ďalší krok bol už len pohovor s učiteľmi z Dánska (ktorý ževraj nie je úplne bežný no ja som ho mala, boli sme asi traja z celej triedy ktorí sme ho mali). Dohodli sme si emailom čas a dátum. Pohovor bol cez skype, kde som sa s učiteľom videla a rozprávala o tom, prečo som si vybrala práve Dánsko, prečo práve Marketing Management ako odbor a čo od toho očakávam. Bol veľmi priateľský a milý, pýtal sa ma aj na to aké sú moje záľuby a čo rada robím, a nakoniec mi vysvetlil aké je študovať v Dánsku. Všetky testy sú robené na základe skupinových prezentácií a projektov, kde málo z nich je individuálnych. NA pohovor som bola pripravená pretože sa o to postarala agentúra zaslaním podkladov najčastejšie kladených otázok pričom bolo vypísane čo je najlepšie na danú otázku odpovedať aby som na pohovore zabodovala.

Keď som dostala email o tom ako som prijatá, bola som plná šťastia a emócií, že môj život a štúdium v Dánsku sa blíži. V auguste som sa začala pripravovať, baliť a keď prišiel deň kedy ma rodičia viezli autom, bola som plná neistoty o tom, aké to bude, či som na to pripravená a či sa mi tam bude páčiť… Hneď počas prvých dní v Dánsku som si našla mnoho kamarátov, s ktorými sme začali spoznávať krajinu, chodili sme na výlety.

A keď prišiel ten prvý deň v škole, bolo to úžasné! Nový učitelia, spolužiaci a taktiež jazyk. Mali sme spoznávanie hodiny, kde sme boli v skupinách so študentmi z celého sveta. Je to neuveriteľný zážitok spoznať nové kultúry a ľudí. So školou sme mali dva výlety hneď na začiatku, kde jeden z nich bol aj s dánskymi študentmi. Škola je moderná aj s moderným vybavením. Ak by som sa teraz mala rozhodnúť či chcem zostať v Dánsku alebo vrátiť sa domov na Slovensko, Dánsko vyhráva.

 

Snažila som sa opísať podmienky prijatia a prijímací postup do Dánska. Štúdium v zahraničí je obrovská skúsenosť a ak máš možnosť študovať napríklad v Dánsku, neváhaj!

 

Gréta Zimmermanova, UCN Aalborg

 

Tak čo si myslíte? Ste pripravení prijať výzvu a začať úžasnú cestu štúdia na univerzite?

Na Studycare je štúdium v zahraničí našou vášňou. Preto je naším poslaním, aby sme vám pomohli predstaviť si celý potenciál vášho budúceho štúdia v zahraničí.

Potom, ak ste pripravení, pozrite sa na naše webe štúdium v zahraničí a objavte množstvo medzinárodných programov hľadajúcich nových zahraničných študentov, ako ste vy!

 

Tak čo myslíte? Ste pripravení prijať výzvu a začať úžasnú cestu štúdia na univerzite v zahraničí?

V Studycare je štúdium v zahraničí našou vášňou a bude nám potešením ak práve tebe budeme môcť pomôcť s prihláškou na školu v krajine, s ktorou máme mnohoročné skúsenosti.

Kontaktuj nás TU pre viac informácii. 

BLOG Autor pre StudyCare Kamil Kudas.

Nevieš sa rozhodnúť? Poradíme ti.

Vstupná bezplatná konzultácia

Čo a kde máš záujem študovať? Zavoláme si a nájdeme spolu tie najlepšie možnosti štúdia v zahraničí a vysvetlíme ďalšie kroky potrebné k tvojej úspešnej prihláške.

Vaše osobné informácie budú použité iba na zaslanie relevantného obsahu. Kedykoľvek sa môžete odhlásiť. Vaše osobné informácie nikdy nebudeme predávať, prenajímať ani zdieľať.