STREDNÉ ŠKOLY - DUBAJ

PREČO STREDNÁ ŠKOLA V DUBAJI?

Lepšie školy, samostatnosť, dobrodružstvo a jazyk… prečitajte si pár faktov:

Stredná škola v Dubaji

BTech - DUBAJ

Ttitul v oblasti technológií a inžinierstva so zameraním na oblasť podnikania a informačných technológií (BTech Business and IT) je program, ktorý kombinuje technické odborné vedomosti s dôrazom na moderné podnikové prostredie.

 

Študenti získavajú rozsiahle znalosti v oblasti informačných technológií a ich praktické využitie v podnikovom prostredí.

Dubaj Map StudyCare

PONUKA ŠKÔL - DUBAJ

GBS

GBS Dubaj predstavuje relatívne novú súkromnú školu so zameraním na obchodné a IT predmety. GBS je menšia vzdelávacia inštitúcia s výrazným dôrazom na individuálne a kvalitné vzdelávanie. Škola sa nachádza v známom študentskom knowledge parku v blízkosti iných univerzít a svetoznamých firiem.

 • BTech level 2 – 6 months SŠ
 • BTech level 3 – 1 year SŠ – final
 • BTech level 4 – 1 year VŠ
 • BTech level 5 – 1 year VŠ
 • Akreditované odbory / Pearson
 • Vybavíme 25% Scholarship / zľavu zo školného
 • BTech level 2 cca 6 000 eur – focus na business (cena už s naším scholarship 25%)
 • BTech level 2 – možnosť kombinovať s intenzívnym jazykovým kurzom EP za zvýhodnenú cenu.
 • BTech level 3 cca 8 000 eur focus na business alebo IT (cena už s naším scholarship 25%)
 • Jednoduchá prihláška so StudyCare
 • 4 intakes (Január, Marec, Jún, September)
 • Titul je pod záštitou BTech / Pearson ( známy v UK)
 • Cenovo výhodnejšie oproti iným SŠ v Dubaji
 • Možnosť skrátenia štúdia SŠ o rok a pol s priamym pokračovaním na vysokú školu.
 • Množstvo rôzých výletov zo školy za nákladové ceny. 
 • BTech Level 2 pri kombinácii s jazykovým kurzom sa platí jednorazovo, inak je možnosť platby v dvoch splátkach.

CHCETE VIAC PONÚK ŠKÔL? Sme jediní, ktorí Vám dokážu spracovať prihlášky aj na školy, ktoré s agentúrami nepracujú. Pre ponuku ostatných škôl v tejto krajine nás kontaktujte.

"Získajte SvetovÉ MOŽNOSTI: Stredná Škola v DUBAJI s BTech Programom"

Objavte výhody medzinárodného vzdelávania na strednej škole GBS s BTech programom. Prečítajte si, ako tento svetoznámy program uľahčuje cestu k úspechu na vysokoškolskej úrovni a aké výhody prináša v oblastiach ako jazyková zručnosť a celostné vzdelávanie. Skvelá príležitosť pre mladých ľudí, ktorí túžia po kvalitnom vzdelaní a medzinárodnej perspektíve.

(BTech) je akademický titul udelený v oblasti technológií a inžinierstva. Je to program vysokej školy (avšak naší študenti sa na tento program môžu hlásiť už zo strednej školy čím si dokážu skrátiť dlžkú štúdia), program zvyčajne trvá päť rokov od Btech level 2 až 6 pričom zo SŠ sa nastupuje do level 2 alebo 3 (záleží od veku študenta), následne sa pokračuje na leveli 4 až 6 čo je u nás 1 -3 ročník VŠ. Titul kombinuje teoretické prednášky, laboratórne cvičenia a praktické skúsenosti.

Študenti, ktorí absolvujú B.Tech, majú možnosť špecializovať sa v rôznych inžinierskych odboroch, ako sú informatika, elektrotechnika, business a ďalšie. 

Cieľom B.Tech je rozvíjať analytické a riešiteľské schopnosti študentov a umožniť im aplikovať svoje vedomosti v praktických situáciách. Okrem toho programy často zdôrazňujú aj rozvoj komunikačných a tímových zručností, pretože inžinierske projekty vyžadujú spoluprácu a efektívnu komunikáciu v tíme.

Absolventi B.Tech majú širokú škálu kariérnych možností vrátane zamestnania v odvetviach technológií, výskumu a vývoja, energetike, výrobníctve a ďalších. Titul B.Tech je považovaný za cenný vstupný lístok do inžinierskych povolaní, a mnohí študenti pokračujú v magisterských štúdiách alebo sa zapájajú do profesionálneho inžinierskeho života po úspešnom absolvovaní programu.

 

Tento program je primárne určený pre študentov vo veku 15 až 19 rokov. 

 

Znie to lákavo? V takomto prípade máš takéto možnosti:

 

 1. Vyskúšaj si napríklad BTech level 2 ktorý trvá len 6 mesiacov! Následne ak sa ti program zapáči tak môžeš pokračovať na BTech level 3 čo je u nás ekvivalent maturitného ročníka. Následne máš otvorené dvere na prestížne vysoké školy do celého sveta. Ak sa ti BTech level nezápačí, nevadí, nadubli ste úžastné skúsesnoti, osamostnenie, dobrodružstvo a môžete pokračovať so svojou triedou na SŠ doma. BTech level 2 je aktuálne možné kombinovať aj s jazykovým pobytom za výhodnejšie ceny, viac Vám radi povieme na bezplatnej vstupnej konzultácií.

 2. Absolvovať level 2 + 3: Absolvovaním BTech level 3  dosiahneš medzinárodne uznávaný BTech Peirsen titul s ktorým môžeš pokračvoať buď to na danej škole v rôzných oblastiach alebo na akejkoľvek inej škole, napríklad v Dubaji máš na výber rovno 5 škôl pár metrov od GBS na ktorej ukončíš BTech level 3 (na všetký ti vieme pomôcť)!

Každá z týchto možností má svoje výhody a záleží na tvojich cieľoch a preferenciách, ako sa rozhodneš? 

 

V StudyCare Vám radi poradíme v rámci bezplatnej konzultácie a následne pomôžeme s kompletnou administratívou úspešnej prihlášky na školu v zahraničí, v StudyCare vieme čo robíme, pýšime sa 98% úspešnosťou prijatia študentov na SŠ ako aj VŠ.

BTEC Level 2:

– BTEC Level 2 je na úrovni stredoškolského vzdelávania a zvyčajne sa ponúka na stredných školách alebo iných inštitúciách poskytujúcich stredoškolské vzdelávanie.
– Je určený pre študentov, ktorí dokončili stredné vzdelanie na úrovni GCSE (General Certificate of Secondary Education) alebo ekvivalentné (vieme riešiť aj klasické Stredné školy)
– Program na tejto úrovni môže byť vhodný pre tých, ktorí si prajú získať základné teoretické a praktické zručnosti v určitom odbore (pri GBS je to business + humanitné), ale ešte nie sú pripravení na pokročilejšie štúdium alebo pracovnú prax na vyššej úrovni.

 

 

BTEC Level 3:
– BTEC Level 3 predstavuje vyššiu úroveň vzdelávania, ktorá zodpovedá úrovni posledného ročníka SŠ.
– Tieto programy sú obvykle poskytované na vyšších stredných školách alebo iných vysokoškolských inštitúciách.
– Študenti môžu vybrať špecializácie podľa svojich záujmov (pri GBS to je business alebo IT zameranie), programy Level 3 poskytujú hlbšie a širšie znalosti v porovnaní s úrovňou 2.
– Absolventi na tejto úrovni majú väčšiu pravdepodobnosť byť pripravení na vstup na univerzity alebo začať pracovať v odbore, pre ktorý sa špecializujú.

Celkovo platí, že BTEC Level 3 je pokročilejšou a náročnejšou úrovňou vzdelávania v porovnaní s Level 2 a sa zvyčajne považuje za kvalifikáciu primeranú pre tých, ktorí sa pripravujú na vyššie štúdium alebo profesionálnu kariéru.

 

 

BTEC Level 4-6:

– je úroveň vzdelávania vysokej školy.

Každá škola môže mať mierne odlišné požiadavky, ale základné faktory zahŕňajú akademický výkon, odporúčania od učiteľov, a niekedy aj osobné pohovory.

 • Typicky sa očakáva, že uchádzači budú mať solídny základ v jazykoch, matematike, prírodných vedách a spoločenských vedách.
 • Niektoré školy môžu vyžadovať ukončený predchádzajúci ročník, referencie od učiteľov alebo zloženie vstupných testov.
 • Intake interview, v takomto prípade vás na pohovor pripravíme.
 • Ceny administrácie prihlášky sa lýšia v závislosti od toho koľko prihlášok budeme spolu podávať do koľkých rôzných krajín, viac info o cenách nájdete TU.
 • Deadline prihlášky nieje pevne daný, je ideálne s nami konzultovať a zahájiť prihlášku hneď po návrate sa do školy po letných prázdninách, veľa študentov prihlášky začína riešiť už počas prázdnin, čím skôr začneme prihlášky riešiť, tým vyššiu šancu pre prijatie a pre priradenie dobrého miesta na internáte budeme mať. (Dostupnosť vieme preveriť kedykoľvek počas roka).

Kritériá prijatia sa môžu líšiť aj v závislosti od stupňa levelu na ktorý sa chcete hlásiť. Je dôležité sa dôkladne poradiť  v rámci našej vstupnej bezplatnej konzultácie a nastaviť potrebné kroky spolupráce. Zabezpečime všetky potrebné informácie ohľadom termínov, dokumentácie a procesu prijímania tak aby boli Vaše prihlášky na IB program úspešné!

 

Získať miesto na strednej škole BTech level ako aj proces nástupu na školu môže byť náročný, avšak investícia do významného medzinárodného vzdelania určite prinesie dlhodobé benefity pre budúcnosť študentov, my sme tu od toho aby sme vám pomohli s úspešnou prihláškou na školu a taktiež aby sme vás sprevádzali v zahraničí po nástupe nakoľko s našími študentami ostávame v kontakte. 

Ubytovanie:

 • Ubytovanie bude študentom poskytnuté na internátoch (škola má 2 lacnejší a drahší variant). Cena ubytovania sa pohybuje od cca 550eur až 1000eur, zálaží na tom či chcete mať samostatnú izbu alebo zdielanú, prípadne modernejšiu s plným socialným vybavením alebo niečo menej náročné. 

Strava:

 • Strava – študenti si obvykle varia na ubytovaní, prípadne sa stravuju mimo (záleží od rozpočtu) v oblasti školného komplexu – Knowsledge park, ktorý je veľmi obľúbený zo strabny študentov sa nachádza množstvo stravovacích jednotiek kde sa študenti majú možnosť najesť počas akademických dní. 

Študentské VISA niesú problém, sú spoplatnené (záleží od urovne BTech o ktorú budete mať záujem, najčastejšie sa však riešia ročné študentské VISA) na ktoré môžu dokonca part time (20 hodin týždenné pracovať). So všetkým Vám pomôžeme a taktiež škola po príchode. 

NEVIETE SA ROZHODNÚŤ? Poradíme Vám.

Prihláste sa na vstupnú bezplatnú konzultáciu možnosti štúdia v zahraničí. Prejdeme si spolu ponuku, vysvetlíme detaily a zahájime proces prihlášky na vybrané školy.

Bezplatna konzultacia StudyCare

Chcem sa prihlásiť

Gratulujeme! Nadobudli ste podstatné informácie, ktoré nám umožňujú začať s riešením vašej prihlášky.

STUDYCARE VÝHODY

PROFESIONÁLNÝ DOHĽAD
PROFESIONÁLNÝ DOHĽAD

S našimi službami ťa nič neprekvapí. Budeš mať prehľad o potrebných dokumentoch, deadlinoch, testoch, termínoch a aktualitách.

NAJVYŠŠIA ŠANCA PRIJATIA
NAJVYŠŠIA ŠANCA PRIJATIA

Zakúpením našej službu získaš proces prihlášky jednoduchší a zároveň zvýšiš šance na prijatie. Rozumieme čo školy vyžadujú, čo ti poskytne výraznú výhodu!

PODPORA POČAS CELÉHO ŠTÚDIA
PODPORA POČAS ŠTÚDIA

Naša podpora a pomoc nekončí prijatím študenta na školu. Obrátiť sa na nás budeš môcť kedykoľvek počas celej dĺžky štúdia a kľudne aj po ňom.

PRÍPRAVA NA ZAHRANIČIE
PRÍPRAVA NA ZAHRANIČIE

Ako absolventi škôl vieme, že príprava na život v zahraničí je extrémne dôležitá. Našťastie vieme čo budeš potrebovať a radi ti s tým pomôžeme.

VSTUPNÁ BEZPLATNÁ KONZULTÁCIA

Čo a kde máš záujem študovať? Na konzultácií ti najdeme najlepšie možnosti štúdia v zahraničí a vysvetlíme ďalšie kroky potrebné pre tvoju úspešnú prihlášku.

Vaše osobné informácie budú použité iba na zaslanie relevantného obsahu. Kedykoľvek sa môžete odhlásiť. Vaše osobné informácie nikdy nebudeme predávať, prenajímať ani zdieľať.