Časté otázky-FAQ

V tejto sekcií nájdete odpovede na opakujúce sa otázky na tému dokumentov, škôl, termínov, postupov, poplatkov, financií, ubytovania a podobne. Pokiaľ sa Vám nepodarí nájsť odpoveď na otázku, neváhajte nás kontaktovať telefonický alebo mailom, radi Vám všetko vysvetlíme.

Všeobecne otázky

Konzultácia či už osobne u nás v agentúre, po telefóne alebo cez online video telefonát je úplne bez poplatkov. Samozrejme ste vítaní prizvať na konzultáciu, spolužiakov, kamarátov alebo rodičov. 

Čím skôr vyplníš prihlášku a zahájime ,,application process,, tým lepšie pre teba. Novú sezónu otvárame každý rok v Auguste a zatvárame podľa deadlinov škôl a krajín.

100% áno! Nebudeš ani prvý ani posledný študent ktorého zobrali na VŠ do zahraničia so slabšou angličtinou. Je to v podstate celkom bežné že študenti nerozprávajú na úrovni C1 alebo C2. Ak máš úroveň B2 nemusíš sa ničoho obávať, úroveň B1 je tiež okay, musíš však mať odhodlanie a vôľu zdokonaľovať sa po príchode do zahraničia. Školy si uvedomujú že to je pre vás nový jazyk a preto sú často krát prvý semester zhovievavé pričom dávajú študentom čas na aklimatizáciu a socializovanie. Samozrejme sú školy ktoré si vyžadujú certifikáty ako IETLS alebo TOEFL na úrovni C1, tu sa nepohneme, našťastie takýchto škôl je len pár. 

Opäť tak isto ako pri Angličtine alebo pri Vašej strednej škole je odpoveď áno. Samozrejme čím lepšie známky alebo angličtinu máte tým lepšie, (aj v tomto prípade existujú školy ktoré si vyžadujú istý priemer alebo známky na maturitnom vysvedčení,  to si však v čas prejdeme) avšak školy v zahraničí omnoho viac zaujíma Vaša motivácia a odhodlanie načo sa poriadne spoločne v agentúre zameriame aby sme maximalizovali Vaše šance na prijatie. 

Všetky školy s ktorými spolupracujeme sú akreditované (uznávane u nás doma) čo znamená že v prípade kontinuálneho štúdia Vám uznajú kredity z absolvovaných semestrov a predmetov tak aby ste mohli nadviazať na svoje štúdium nie len u nás ale kdekoľvek vo svete. Ďalší často krát spomínaný fakt s akreditáciou škôl v zahraničí je tiež to že Vám doma a v zahraničí uznajú vysokoškolský titul. 

Samozrejme! Naša spolupráca síce oficiálne skončila tvojím prijatím na školu, tam to avšak končí len z obchodného hľadiska. Je úplne bežne že s našimi študentami komunikujeme ešte dlho po prijatí. Je jedným z našich poslaním si so študentami vytvárať kamarátke vzťahy založené na podpore, tak ako pomôžeme my tebe veríme že aj ty nás podporíš dobrou recenziou.

Je to neuveriteľne ale dokážeme ťa dostať na vysokú školu 100% online! Samozrejme existujú výnimky kedy je potrebné osobne prísť splniť zadanie zo školy alebo napísať si anglický test. 

Áno za prihlášku si účtujeme správcovský poplatok ktorý sa líši na základe zvoleného servisného balíka služieb. Cena balíka samozrejme súvisí s jeho obsahom poskytnutých služieb. Balíky služieb nájdeš TU.

100% áno, školy v zahraničí nemajú zbytočné predsudky a teda neriešia to ako ste volili keď ste malí 15 rokov. Pokiaľ študovať veľmi chceš tak máš takú istú šancu na prijatie akú má akýkoľvek iný študent.

U 90% študentov sa stretávame s obrovskou radosťou a pyšnosťou na svoje dieťa zo strany rodiča keď dieťa ukáže odhodlanie a motiváciu ísť študovať do zahraničia. To samozrejme dáva zmysel, veď nič viac si rodič asi ani nemôže priať ako mať dieťa ktoré v živote chce niečo dokázať. Samozrejme že rodičia najskôr potrebujú vidieť že to myslíte vážne, že mate premyslený plán, viete presne čo chcete a čo to všetko obnáša, preto ste vítaná pozvať rodičov na bezplatnú konzultáciu s vami prípadne nám môžu kedykoľvek zavolať. Zvyšných 10% prípadov sú často krát rodičia ktorí sa o Vás len boja, nevedia si predstaviť ako to v zahraničí zvládnete, v skratke ste ich pravdepodobne dostatočne nepresvedčili že sa dokážete o seba postarať a že Vám takáto príležitosť pozitívne ovplyvní život, v tomto prípade je budúcnosť vo Vašich rukách, skúste si pripraviť relevantné fakty ako len názory a pocity, pripadne nám napíšte a spolu už niečo vymyslíme 😉 

Všeobecne najväčšie rozdiely keď sa bavíme o danej krajine nájdeme len medzi odbormi a ich tematikou, čo sa prístupu učiteľkou, možnosti popri škole, vzdelania alebo vybavením univerzít týka tak rozdiel nenájdeme. Samozrejme ak porovnávame krajiny tak rozdiely môžu byť pomerne veľké. Tak napríklad, školy v Dánsku sú bezplatné, ponúkajú teda obmedzené množstvom odborov ( len také ktoré si nevyžadujú drahé študijne materiály) pričom napríklad v takom UK kde si za školu zaplatíme nájdeme odbory ktoré disponujú so študijnou technikou a vybavením rádovo v stovkách tisícoch eur. 

Buď si teda v predmaturitnom ročníku a odpoveď je nie a áno. Nie, nemôžeš sa prihlásiť v aktuálnej sezóne, školy vždy pracujú s prihláškami len od študentov ktorí sú buď v poslednom ročníku alebo už po ukončení daného vzdelania. A áno vieš sa prihlásiť u nás, vymeníme si kontakty, povieš nám o čo máš záujem a my ťa budeme v čas kontaktovať tak aby sme s prihláškou začali dostatočne v predstihu. Tiež ťa budeme informovať ako sa situácia za rok vyvinula a či vôbec sa ešte tvoj odbor v zahraničí ponúka, prípadne aké iné možnosti v rámci tohto istého odboru na trhu pribudli. V druhom prípade ak niesi v maturitnom ročníku tak si už po maturite, v tomto prípade máš dvere k prihláške ihneď otvorené, záleží len od toho kedy nám napíšeš, ak to bude v sezóne môžeme začať spracovávať tvoju prihlášku a hneď ju aj pošleme na školy, ak nám napíšeš mimo sezóny tak ti stále prihlášku spracujeme na pošleme ju na školu až keď sa otvorí ,,application portál,,. 

Dokumenty a testy

Minimálne jeden dobrý (spolu ho zhodnotíme), do Anglicka sa viac poslať nedá, do iných krajín stále platí minimálne jeden, ideálne však dva (my odporúčame jeden profesijný a jeden akademický) aký je rozdiel a prečo, majú vysvetlené naši študenti v podrobných PDF návodoch pre vypracovanie každého dokumentu. 

Asi nebudete prekvapení keď napíšeme že záleží od krajiny, školy a odboru 🙂 sú krajiny ako napríklad Anglicko kde je administratívna stránka vašej prihlášky jednoduchšia čo sa týka potrebných dokumentov o Vás (motivačný list) a zo školy (odporúčací list) avšak na druhej strane je tu komplikovanejšia administratíva vybavovanie student loan. Potom tu je napríklad krajina ako je Dánsko kde je potrebných množstvo dokumentov práve o vás a zo školy no naopak menej administratívy pre odchodom, Holandsko napríklad to má tak pol na pol. 

To aké dokumenty budete potrebovať si spolu v čas prejdeme, všetko potrebne od Vás vyzbierame, uistíme sa nielen či su dokumenty vyplnené ale aj ako a či by nemohli byť vyplnené lepšie (aby sme navýšili vaše šance na prijatie) samozrejme vám pomôžeme s administratívou nie len spojenou s prihláškou ale aj s vybavovaním už spomínaných finančných prostriedkov na školy (v prípade potreby). Tiež Vám zašleme detailné manuály pre odletom z ktorých načerpáte množstvo inšpirácie a rád na to ako a čo všetko je potrebne ešte pred odletom pripraviť. Samozrejme v prípade akýchkoľvek otázok či teraz, počas prihlášky alebo po prijatí sme tu pre Vás na info@studycare.sk alebo si s nami dohodnite bezplatnú konzultáciu a Kontaktuj nás tu.

Či. aký a dokonca či vôbec test budete potrebovať Vám dokážeme povedať až na základe vyplnenej prihlášky nakoľko sa tieto požiadavky líšia medzi krajinami a tiež odbormi, školami. V zásade platí že každá krajina potrebuje jeden z troch druhov vstupných testov z AJ: 

  1. Je náš základný OOPT (online oxford placement test) ktorý je súčasťou našich balíkov služieb (je to test na úrovni B2)
  2. Vaša maturitná skúška, dobrou správou je že napríklad naše partnerské školy v Anglicku od našich študentov nepotrebujú drahé certifikáty (až na pár výnimiek). Pri väčšine prípadov  Vám bude stačiť level B2 dosiahnutý na istú známku, väčšinou je to maximálne najhoršie na level B (známka 2) alebo level C (známka 3)
  3. Sú už spomínané certifikáty IELTS, TOELF, Cambridge, tieto testy sú drahšie (okolo 200€), tiež náročnejšie a vyžadujú si extra prípravu. Dobrou správou je že takýto test je v zahraničí potrebný napríklad aj pri pracovnom pohovore preto bude super ak ho už budete mať. Tiež je dobrou správou to že takéto testy sa používajú k prihláškam najmenej často. 

To akú formu testu z AJ budete potrebovať práve vy Vám oznámime v čas, prípadne rovno na našej bezplatnej konzultácií, v prípade záujmu píšte na info@studycare.sk alebo si s nami dohodnite bezplatnú konzultáciu a Kontaktuj nás tu.

V prvom rade treba povedať že vstupné interview so školou neje povinné pre každého, nie každá škola ho aplikuje a dokonca aj v prípade ak áno tak nie nevyhnutne s každým študentom. Či takýto pohovor mať budete alebo nie Vám samozrejme v čas oznámime. Dobre správy, na interview našich študentov pripravujeme! Takýto príprava v ktorej Vám povieme aké sú najčastejšie otázky, čo na ne treba odpovedať a dokonca aj prečo Vám navýši šance na prijatie nakoľko poviete škole presne to čo potrebuje počuť.

Pokiaľ by ste sa nás spýtali ktorý dokument je najdôležitejší určite odpovieme všetky, nakoľko bez chýbajúceho dokumentu vaša prihláška neprejde, avšak je pravda že na motivačný list kladú školy obrovský dôraz, preto je potrebne ho vypracovať nie len správne ale úspešne s čím Vám samozrejme radi pomôžeme 🙂 

Prijímacie (vstupné) testy ako možno poznáme alebo si predstavujeme v rámci nejakej písomky s príkladmi sa na zahraničné školy nerobia! Existujú však isté výnimky, pre viac info pozrisekciu nižšie (Talentové skúšky a Portfólio)

Pokiaľ sa hlásite na kreatívne odbory (interior design, fashion design, graphic design…) v zásade čokoľvek čo končí na design alebo odbor je inak prepojený s kreativou, je pravdepodobne že škola bude chcieť vidieť Vaše portfólio. O takejto požiadavke Vás budeme v čas informovať, samozrejme Vám na základe skúsenosti poradíme čo a ako a zhodnotíme portfólio tak aby malo čo najvyššiu šancu pre úspech. 

V zásade platí to isté ako sme písali pri otázke či školy potrebujú Portfólio. (odporúčame prečítať a následne pokračovať tu).

V zásade to platí asi pre 95% škôl a odborov že takéto talentové skúšky si vyžadujú len kreativne odbory ktoré potrebujú posúdiť Vás talent/skill v čase nástupu. Takéto talentové skúšky prebiehajú väčšinou online formou zadania ktoré je potrebne vypracovať do niekoľko dní (už tu môžete vidieť obrovský rozdiel pri testovaná študentov). To či talentové skúšky mať budete alebo nie si opäť prejdeme spolu v ten správny čas. 

 

 

Prihláška a platba

Nezáleží či najskôr uhradíte servisný balík alebo vyplniť prihlášku s konkrétnymi školami a odbormi, oba úkony idú ruka v ruke pričom sa jedno nepohne bez toho druhého. Pre zahájenie application procesu je teda potrebne si vybrať servisný balík služieb a následne ho uhradiť aby sme vedeli s akými službami sa na školu chcete hlásiť. Taktiež je potrebné vyplniť prihlášku aby sme vedeli na aké školy, odbory a do akých krajín mate záujem prihlášku podávať. Následne skontrolujeme správnosť oboch úkonov a zahájime proces.

V zásade to možné je. V takomto prípade sa jednoducho doplatí rozdiel medzi balíkmi. Následne Vám aktualizujeme profil na vyšší s nasledovným doplnením všetkých dokúpených služieb a dokumentov. Proces Vašich prihlášok sa tým však zbytočne predlžuje nakoľko potrebujeme nanovo preskúmať dôvod a následnú adaptáciu dokumentov na pravdepodobne nové odbory alebo školy vo Vašej prihláške. Možne to však je nakoľko rozumieme že rozhodnutie ísť študovať do zahraničia je veľké a túžba dostať sa na školu môže byť výrazne vyššia počas procesu ako pred zahájením, preto vždy radi umožníme naším študentom navýšenie balíka či už skrz potrebu vyšších šancí na prijatie alebo poistenie si prihlášky ďalšími odbormi. 

Degradácia balíka po zakúpení už možná neje. Je to z prostého dôvodu nakoľko agentúra predáva svoje know-how ktoré Vám bolo poskytnuté ako balík dokumentov odoslaním na Vami poskytnutú mailovú adresu. Pri vrátení finančných prostriedkov istého servisu alebo služby ako takej by teda nebolo z Vašej strany možné vrátiť informácie späť do agentúry nenávratne. 

Všetky naše ponúkane balíky a služby je možne a teda aj odporúčane si prezrieť v prehľadnej ponuke na podstránke AKO NATO. V zásade sa balíky líšia najmä v tom koľko opravných testov z AJ ponúkajú, koľko administratívnej pomoci zahŕňajú, na koľko škôl a do koľko rôznych krajín si chcete podávať prihlášku. V zásade platí čím vyšší balík služieb si zvolíte, tím viac úkonov potrebných pre odoslanie prihlášky prevediete na náš, taktiež nadobudnete viac možnosťami s vyššou šancou na prijatie. 

Online platba platobnou kartou na stránkach StudyCare.sk je úplne bezpečná vďaka platobnej vysoko zabezpečenej platforme banky. Taktiež naša Srtudycare.sk stránka používa zabezpečený prenos dát, čo zaručuje protokol https:// a ikona malého visiaceho zámku zobrazená pred adresou URL. Vaše údaje sú šifrované. Ak napriek tomu preferujete platbu prevodom na účet, môžete, samozrejme, zvoliť aj túto možnosť.

Po pripísaní peňazí na náš účet, samozrejme, dostanete faktúru a môžete si ju uplatniť do daňových nákladov.

STÁLE VÁHAŠ? SME TU PRE TEBA

Ubytovanie a Financie

Ubytovanie je ideálne začať si hľadať okamžite jakmile sa presvedčite že to so štúdium v konkrétnej krajine myslíte vážne! Samozrejme netreba zatiaľ nič podpisovať pokiaľ v ruke nebudete mať potvrdenie o prijatí na školu, určite nikomu nič dopredu neplaťte pokiaľ nemáte overené že sa jedna o reálnu ponuku s reálnou zmluvou. Ideálne je začať si robiť prieskum hneď ako to ide aby sa nestalo že škola začne no bez vás práve skrz nenájdene ubytovanie. 

Študentom pomáhame no len do malej miery, povieme Vám ako hľadať, na akých stránkach, aké mate možnosti v rámci krajiny a v rámci školy, v akých skupinách hľadať, načo si dávať pozor a kedy začať hľadať. Hľadanie a vybavovanie ako také je už vo vašich rukách. V agentúre StudyCare veríme že nájdenie si ubytovania je prvým krokom k osamostatneniu študenta. Študent ktorý si nedokáže nájsť ubytovanie bez toho aby do tohto procesu zapojil niekoľko ľudí ešte pravdepodobne na zahraničie neje pripravený. Ubytovanie je prvým z mnoho procesov osamostatnenia ktorým budete v zahraničí čeliť a tom to práve je! Školy sú rozdielové a lepšie ale osamostatnenie je škola sama o sebe, využite z tohto procesu preto maximum. 

Existujú krajiny ktoré ponúkajú štúdium bezplatne, za menšie poplatky a tiež sú krajiny kde je štúdium drahšie, voľba je široká no úzko spätá s finančnými možnosťami, pre detailnejší výber odporúčame bezplatnú konzultáciu na ktorej si spolu všetky možnosti financovania štúdia prejdeme. Niekedy sa školy môžu zdať drahšie ako naozaj sú, školy v takomto prípade ponúkajú výhodne pôžičky, splátkové kalendáre a iné ponuky Kontaktuj nás tu.

Áno, pri každej krajine a škole na ktoré sa vzťahujú poplatky za štúdium naším študentom pomáhame s takýmto vybavením či už pôžičky alebo komplet financovanie celého štúdia. Vždy si detailne spolu prejdeme aké možnosti máte, tiež čo je najvýhodnejšie a prečo. Následne sa rozhodnete akou metódou budete štúdium financovať, so školou všetko odkomunikujeme a pripravíme. 

Dôležite termíny A DEADLines

Prihlášky pre akademický rok začíname prijímať vždy najskôr v Auguste / Septembri a takýto proces ukončujeme koncom Marca až Mája (záleží od školy na ktorú mate záujem si prihlášku podať) existujú školy ktoré každý rok ponúkajú aj Vacant places (voľné nenaplnene odbory) na takéto školy a odbory vieme prihlášku prijať a spracovať aj po Marci/Apríly, treba však počítať s tým že ponuka takýchto odborov je extrémne limitovaná.  Vo vysokom termíne netreba strácať čas a  doporučujeme sa nakontaktovať priamo na našu bezplatnú konzultáciu. Kontaktuj nás tu.

Odpoveď je takmer totožná ako pri otázke do kedy sa môžeme prihlásiť o naše služby. Je bezpredmetné začať riešiť prihlášku rok dopredu nakoľko situácia v zahraničí sa rýchlo vyvíja a odbory ktoré školy ponúkajú dnes už nemusia ponúkať o rok a taktiež je nelogickí zahájiť proces prihlášky po tom ako školy už prihlášky uzatvorili. Každá krajina má iné deadliny na ukončenie application procesov ktoré si podrobne prejdeme podľa vašej prihlášky. V zásade platí že zahájenie prihlášky do začiatku Februára je super, po Februári do Marca je ok ale treba prihlášku nastaviť ako prioritu a po Marci až Apríly je pomerne neskoro kedy je ponuka odborov limitovaná s nižšou šancou na prijatie.

Bezpečnosť

Konzultácie poskytované písomne vrátane všetkých dokumentov, údajov a informácií sú uchovávané v súlade s právnymi predpismi. S Vašimi dokumentami sa pracuje len pre nevyhnutné úkony doručenia uhradenej služby s 3. stranami ktoré s takouto službou súvisia. Viac info TU.

Áno, objednávku môžete zrušiť kedykoľvek až do poskytnutia samotnej služby čo u nás znamená zaslanie dokumentov mailom na Vami poskytnutú mailovú adresu. Zaplatený poplatok za službu bude vrátený na Váš účet do 5 pracovných dní.

Chcem si podať prihlášku!

Viem kde chcem študovať aj čo chcem študovať, som ready vyplniť prihlášku a zahájiť tak prihlasovací proces na VŠ v zahraničí.

Ambicióznosť dieťaťa neje zlá, avšak veľké rozhodnutie si vyžaduje zodpovedať množstvo otázok, preto tu niesme len pre Vaše deti ale tiež pre Vás. 

Stále sa nevieš rozhodnúť a potrebuješ či už s prihláškou alebo rozhodutím ako takým poradiť? Neváhaj nás kontaktovať, sme tu pre teba.

Neje dôležité čo si kto myslí ale aké sú fakty. Na nasledujúcej stránke si môžete prečítať skutočné testimonials našich študentov zo zahraničia.