10 Dôvodov, prečo študovať v Rakúsku

10 Dôvodov prečo študovať v Rakúsku

🕒 3 minúty

1. Prestížne štúdium v Rakúsku

Zahraniční študenti majú možnosť prihlásiť sa  vyštudovať vysokú školu na rôznych vysoko špecializovaných kurzoch v Rakúsku. Takmer všetci študenti, ktorí hodnotia svoje skúsenosti so štúdiom v Rakúsku, súhlasia s tým, že táto krajina poskytuje veľké kultúrne bohatstvo a rozmanitosť, ako aj nezabudnuteľnú sociálnu skúsenosť pre zahraničných študentov.

Ak by ťa zaujímali rôzne názory ľudí, ktorí študovali v zahraničí na rôznych miestach, tak pozri TU.

2. Kvalita života 

 

V roku 2019 poradenská agentúra Mercer (po desiaty krát za sebou) označila Viedeň za mesto s najvyššou kvalitou života na svete! Kvalita života je v Rakúsku vo všeobecnosti veľmi vysoká.  

 

 

3. Sociálne zabezpečenie 

 

Vysoká kvalita života v Rakúsku sa odráža v nízkej miere kriminality, vysokej úrovni sociálneho zabezpečenia a atraktívnej rekreačnej infraštruktúre. 

4. Krajina 

 

 

Rakúsko je vnútrozemská krajina s veľkým množstvom rôznych krajín: mate tu prístup k najväčšiemu európskemu jazeru (Bodamské jazero alebo Bodensee), k niektorým z najvyšších pohorí Álp, k rozsiahlym nížinám a k veľkému stepnému jazeru Neziderské jazero. Či už je jar, leto, jeseň alebo zima – každá sezóna ti poskytuje iné možnosti.

5. Máš šancu naučiť sa po nemecky 

 

Nemčina nie je najrozšírenejším jazykom na svete. Pokiaľ však ide o hľadanie práce, určite ti pomôže nemecký jazyk ovládať. Takáto extra výhoda ti otvára príležitosť pracovať v Rakúsku a Nemecku a robí ťa atraktívnejšími pre zamestnávateľov. Väčšina univerzít v Rakúsku očakáva, že si v rámci semestrálnych kreditov vyberieš nemeckú triedu, čo ti veľmi pomôže pri zdokonalení sa v tomto jazyku. Nemusíš sa však obávať ak po nemecky nevieš. Zahraniční študenti tvoria obrovské percento študentov zapísaných na univerzitách v Rakúsku, najmä v porovnaní s inými európskymi krajinami čo nám napovedá že aj tu dokážete študovať v Angličtine a Nemčinu si vziať len ako extra kurz v prípade záujmu. 

6. Umenie a kultúra 

 

 

Kultúru a tradície je cítiť naprieč celým Rakúskom. Od múzeí a úžasnej architektúry až po slávne plesy a festivaly. Takúto rozmanitosť rakúskej kultúry si treba určite zažiť. 

 

7. Šport 

 

 

Rakúsko je krajinou nespočetných športových príležitostí. Každý si tu určite nájde to o čom sníva. Medzi najobľúbenejšie športy patrí futbal, alpské lyžovanie, ľadový hokej, jazda na bicykli, jazda na horských bicykloch alebo kúpanie. 

8. Jedlo a nápoje 

Rôznorodá ponuka jedál odráža historickú zmes rakúskych národností a kultúr potravín a inšpiruje návštevníkov z celého sveta: Wiener Schnitzel, Kasnocken, Kaiserschmarrn, Apfelstrudel a Sachertorte. 

 

Káva 

  • Vyskúšajte Melange alebo kleiner Brauner v typickej viedenskej kaviarni (nemčina: Wiener Kaffeehaus). 

Pivo 

  • Rakúsko má veľmi silnú kultúru piva, v priemere Rakúšania spotrebujú ročne na osobu okolo 106 litrov. Pivo sa zvyčajne dodáva v dvoch veľkostiach: Krügerl (veľké pivo) alebo Seidl (malé pivo). 

Víno  

  • Hoci je Rakúsko známe ako „alpská republika“, jeho rozmanité podnebie a pôda poskytujú ideálne podmienky na výrobu najlepších vín na svete. 

9. Architektúra 

 

Rôznorodá architektonická krajina Rakúska zahŕňa impozantné cisárske budovy a veľkolepú art-deco architektúru, ako aj súčasné majstrovské diela. Architekti Otto Wagner, Josef Hoffmann, Adolf Loos a ďalší mali výrazný vplyv na celú európsku architektúru. Rakúsko má dnes stále živú architektonickú scénu, ktorá je vo svete oveľa relevantnejšia, ako by naznačovala veľkosť tejto malej krajiny. 

10. V strede Európy 

 

A v neposlednom rade je Rakúsko dokonale umiestnené na cestovanie po Európe. Táto veľmi dobrá lokalizácia krajiny upútala záujem nie jedného investora, preto po dokončení tvojho titulu nebude pri väčšej motivácií problém si nájsť prácu obore. Až osem rôznych krajín má spoločnú hranicu s Rakúskom a vďaka efektívnej a dobre pripojenej železničnej sieti sa k nim všetci neuveriteľne ľahko dostanú. Cestovanie autobusom je tiež možnosťou pre študentov, ktorí majú striktnejší rozpočet pričom spoločnosti ako Flixbus Vám umožnia sa dopraviť napríklad z Viedne do Berlína za približne 22 EUR. Z rozhovoru s naším študentom vieme že sa mu podarilo dostať z Mníchova do Berlína, do Kolína a späť za menej ako 30 EUR! Tak isto využil príležitosť navštíviť Budapešť a Prahu, pričom obe mestá sú dostupné vlakom z Viedne za menej ako štyri hodiny. Toto smrdí poriadnym víkendovým výletom spolu so spolužiakmi z celého sveta. 

Tak co? Jsi připravený přijmout výzvu a vystudovat bakaláře v Dubaji?

Ve StudyCare je studium v zahraničí naší vášní a bude nám potěšením pokud právě tobě budeme moct pomoci s přihláškou na školu v zemi, ve které jsme sami studovali.

Kontaktuj nás TADY pro víc informací

BLOG Autor pre StudyCare Kamil Kudas | 20.8.2023

Nevieš sa rozhodnúť? Poradíme ti.

VSTUPNÁ BEZPLATNÁ KONZULTÁCIA

Čo a kde máš záujem študovať? Na konzultácií ti najdeme najlepšie možnosti štúdia v zahraničí a vysvetlíme ďalšie kroky potrebné pre tvoju úspešnú prihlášku.

Vaše osobné informácie budú použité iba na zaslanie relevantného obsahu. Kedykoľvek sa môžete odhlásiť. Vaše osobné informácie nikdy nebudeme predávať, prenajímať ani zdieľať.