Holandské počasie je ako randiť s dievčaťom

Holandské počasie je ako randiť s dievčaťom

12.12.2019 | 🕒 3 minúty

Holandské počasie je ako randiť s dievčaťom

Aj keď som dievča, musím povedať, že počasie v Holandsku kolíše v priebehu jedného dňa na najšialenejšej úrovni ako nálada dievčat, niekedy sa mení v priebehu pár minút :). Holandské počasie je ako randiť s dievčaťom, nikdy nevieš na čo vlastne si. V tomto článku sa pozrieme nato, akému druhu počasiu tu budete čeliť a to dokonca niekedy v priebehu jedného dňa. 

Slnečno

Ľudia sú v Holandsku doslova nadšený z každého slnečného dňa, v lete sú takéto dni bežné, v zime viac zriedkavé, avšak dobrá nálada tu je citeľná v akýkoľvek slnečný deň. V krajine mate takýto deň množstvo možnosti. Okrem výletu v prírode alebo pri mori môžete preskúmať akékoľvek mesto Holandska ZADARMO! Ako pracujúcu študenti dostanete benefit, cestu vlakmi po celkom Holandsku úplne bezplatne! 

Okrem toho tú nájdete množstvo festivalov kedykoľvek počas roka po celej krajine, Holanďania milujú party preto sú tu festivaly pomerne bežné a časté. Môj obľúbený festival je Dickens v meste Deventer, je to tradičný holandský festival podobný karnevalu, vyzdvihuje sa tu holandská história a príbehy. Okrem iného je tu extrémne populárny King´s day festival, kedy je každý obyvateľ holandská v uliciach oblačený v oranžových farbách. Viac o ňom si môžete prečítať TU.

Holandské počasie je ako randiť s dievčaťom

Daždivo

Holandské počasie je ako randiť s dievčaťom

Dážď sa tu môže spustiť kedykoľvek a náhodne počas dňa. Lejak tu môže trvať pokojne celý deň, niekedy aj celý týždeň inokedy to bude len jemná prehánka. Presne pre takéto dni Vám odporúčame si kúpiť kartu múzeí. Takáto karta stojí+- 60€ a poskytuje Vám ročne vstupné do väčšiny múzeí v Holandsku. Taktiež buďte v strehu a sledujte rôzne ponuky, kiná tu niekedy ponúkajú vstupenky len za 4€. 

Prípadne skúste fotografiu. Táto krajina ma svoje čaro v každom počasí. Pršiplášť a foťák Vám môžu spestriť dni v akomkoľvek počasí.

Zamračeno a hmlisto

V hmlistých dňoch by ste mali pri jazde na bicykli radšej zapnúť svetlo! Áno, sme presvedčení že bicykel určite mať budete. V tejto krajine je to MUST HAVE, ak ho nemáte, ste divní 😉  V hmlisté dni sa tu budete cítiť, akoby ste boli vo filme Harry Potter. Hmlisto a zamračene je tu zvyčajne z rána alebo neskoro na večer, toto počasie ma tendenciu v priebehu dňa (obvykle do obeda) pomiznúť. 

Holandské počasie je ako randiť s dievčaťom

Veterno

Holandské počasie je ako randiť s dievčaťom

Pred 2 mesiacmi bolo Holandsko zasiahnuté silnou búrkou. Na tom by nebolo nič zvláštne, akurát že ja som bola práve v tom okamihu na ceste do školy na bicykli. Ja som samozrejme spadla a bicykel odfúklo niekoľko metrov odo mňa. V ten deň dokonca rozbilo okno na internáte, vlaky a lety boli tiež pozastavené.

Určite nepríjemná skúsenosť no spomienka na celý život. Samozrejme, nemusíte sa obávať, takýto extrém som tu zažila prvý krát a to tu žijem už 2 roky. 

Po čase vietor začnete vnímať ako kamarát trénera nakoľko pochopíte že šliapanie na bicykli oproti vetru vám pomerne dobre vypracuje stehenne svaly aj bez fitka 😉 

ZASNEženo

V Holandsku sneží len málokedy. Ľudia si tu sneh vážia a tak ako v slnečný deň tu budete cítiť radosť a pozitivitu aj v zasnežený deň. Pokiaľ budete mať šťastie na silno medzinárodnú triedu, tak určite oceníte pohľad na radujúcich sa spolužiakov, ktorí vidia sneh po prvý krát v živote. Myslím, že som ešte nikdy v živote nevidela nikoho spraviť viac fotiek za pár minút, ako týchto snow-virgins :D. Fotky samozrejme poslali celej rodine a sneh dôrazne preskúmali. Človek si v takej situácií uvedomí, ako sa medzi sebou líšime.

V mrazivé dni sa chodievame bežne korčuľovať. Mesto každý rok vyčlení nato určenú plochu, ozdobí ho a ľudia sa tu môžu korčuľovať. Niektorí ľudia dokonca korčuľujú na kanáloch v Amsterdame.

Korčuľovanie som si tu zamilovala, čo by som nikdy nečakala pred príchodom do tejto krajiny keďže som korčuľovať ani nevedela a ani to nemala v pláne. Napokon, je to dobrý spôsob ako uvoľniť stres počas zimných mesiacov.

Holandské počasie je ako randiť s dievčaťom

Moja Rada

Holandské počasie je ako randiť s dievčaťom

Pred odchodom sa pozrite na predpoveď počasia. Detailne si naštudujte štatistiku mesta kam chcete vycestovať. Koľko je v meste stupňov v priemere počas každého mesiaca, aké sú tu zrážky a podobne. Samozrejme sa podľa zistených skutočnosti poriadne zariaďte a pripravte, nič nenechávajte na náhodu. V krajine noste pravidelne so sebou dáždnik alebo pršiplášť. Hrubé ponožky v zálohe môžu byť tiež nápomocné a určite netreba zabudnúť na nepremokavé rukavice na bicyklovanie. 

Ešte jedna vec! Nákup vysoko kvalitných topánok do nepriaznivých poveternostných podmienok a pre cestovanie po Holandsku by som vrelo odporučila každému tiež.

Katarína K. 2019 Saxion University of Applied Sciences 

Tak čo myslíte? Ste pripravení prijať výzvu ako náša študentka Katka a začať úžasnú cestu štúdia na škole v Holandsku? TU si môžete pozrieť všetky dôležite náležitosti o štúdiu v Holandsku. 

V Studycare je štúdium v zahraničí našou vášňou a bude nám potešením ak práve tebe budeme môcť pomôcť s prihláškou na školu v krajine, s ktorou máme mnohoročné skúsenosti.

Kontaktuj nás TU pre viac informácii. 

BLOG Autor pre StudyCare Kamil Kudas.

Nevieš sa rozhodnúť? Poradíme ti.

Vstupná bezplatná konzultácia

Čo a kde máš záujem študovať? Zavoláme si a nájdeme spolu tie najlepšie možnosti štúdia v zahraničí a vysvetlíme ďalšie kroky potrebné k tvojej úspešnej prihláške.

Vaše osobné informácie budú použité iba na zaslanie relevantného obsahu. Kedykoľvek sa môžete odhlásiť. Vaše osobné informácie nikdy nebudeme predávať, prenajímať ani zdieľať.