10 dôvodov, prečo študovať vo Veľkej Británii

10 dôvodov, prečo študovať vo Veľkej Británii

🕒 5 minút

10 dôvodov, prečo študovať vo Veľkej Británii

Spojené kráľovstvo bolo vždy obľúbenou a vyhľadávanou destináciou študentov z celého sveta a je tomu tak aj po Brexite. EU študenti síce stratili výhody financovania a čelia poplatkom za štúdium ako akýkoľvek medzinárodný študent, avšak aj skrz tento fakt by tu kvôli kvalitám a prestižnosti chcelo študovať veľa Slovákov a Čechov. Poďme si vypísať TOP 10 dôvodov, prečo študovať vo Veľkej Británii.

1. Najlepšie univerzity

Ostrovná krajina sa môže pochváliť deviatimi univerzitami v zozname 50 najlepších univerzít podľa rebríčka QS. Tie ostatné môžu zaostávať v rebríčku ale v princípe sa jedná o ten istý prístup, vybavenie školy a kvalitu vzdelania akejkoľvek univerzite ktorú si vyberiete. Študent tak má možnosť získať prestížne vzdelanie aj na menej povedomej škole v UK.

 

10 dôvodov prečo študovať vo veľkej Británii

2. MNOŽSTVO ODBOROV NA VÝBER

10 DÔVODOV, PREČO ŠTUDOVAŤ VO VEĽKEJ BRITÁNII

Univerzity v Spojenom kráľovstve sú najlepšie v rôznorodosti kurzoch z ktorých si budete mať problém vybrať, zatiaľ čo u nás v príklade poznáme napríklad marketing v UK si môžete vybrať z 10 rožných odborov zamerané na marketing so špeciálnym zameraním ako digital marketing, concept marketing, retail marketing, brand, multi media marketing atď..

Aj tak ste si nevybrali vhodný odbor? Cez ,,joint degree,, program môžete kombinovať 2 rôzne predmety, v príklade Španielčina a Marketing. 

Bakalár v UK Vám dokonca ponúka možnosť s ,,placement year,, pri ktorom namiesto bežných 3 rokov má študent možnosť stráviť 1 extra rok na serióznej stáži vo firme, čo mu dáva obrovský náskok na trhu práce po ukončení školy.

3. Kvalita vzdelania

Prestížny titul ktorý v tejto krajine dostanete sa nestal prestížnym len tak. Školy tu každý rok investuj milióny do inovácie študentských priestorov, no hlavne do učebných pomôcok. Teraz nemyslíme len lepšie tabule, stoličky a učebné lavice ale učebné pomôcky typu, skleníky, bazény, trenažéry, systémy, technológie, mechaniku, elektroniku atď. Je rozdiel aj prídete na trh práce s vedomosťami teórie alebo vedomosťami obsluhy najnovodobejšej technológie s ktorou budete pracovať. 

4. Možnosť ušetriť za prestižný MA degree titul

Kurzy vo Veľkej Británii trvajú kratšie ako kdekoľvek inde na svete. MA degree je zvyčajne jednoročný program čo znamená len jednoročné školné a jednoročné životné náklady v krajine. Samozrejme ak máte záujem o 2. ročný MA degree, je tu aj taká možnosť. 

Kým program Masters v USA by stál približne 33 215 dolárov ročne plus životné náklady, kurz Masters v Spojenom kráľovstve v príklade jednoročný program by stál v rozmedzí 4 000 GBP (väčšina pod 9000 GBP) až – 14 000GBP.

10 DÔVODOV, PREČO ŠTUDOVAŤ VO VEĽKEJ BRITÁNII

5. Štipendiá

Univerzity vo Veľkej Británii ponúkajú rôzne štipendiá ktoré Vám uľahčia  financovanie vzdelávania. Sú dostupné pre undergraduate (Bakalárske) aj postgraduálne (Magisterské) študijné programy. (Štipendia sa väčšinou riešia po podmienečnom prijatí a je bezpredmetné ich sem vypisovať nakoľko sa rok od roku menia ako aj požiadavky pre ich získanie). V agentúra sa však každý rok usilujeme vybaviť pre našich študentoch najslepšie možné a najvyššie štipendia aké sú v daný rok v ponuke. Radí ti pomôžeme aj s tvojou prihláškou, stačí ak nám napíšeš TU.

6. Pracovné príležitosti v obore

Univerzity Spojeného kráľovstva dosahujú vysoké skóre pri sledovaní, koľko trvalo absolventom štúdia, nájsť si prácu vo svoj vyštudovanom obore. 

Podľa QS Graduate Employability Rankings 2018. Skóre zamestnateľnosti predstavuje takmer 85 percentuálny podiel absolventov univerzity, ktorí sa zamestnajú do roka po ukončení svojho študijného stupňa. Toto je veľmi dôležitý fakt práve pre začínajúcich študentov a študentov ktorí rozmýšľajú nad štúdium v UK.

10 DÔVODOV, PREČO ŠTUDOVAŤ VO VEĽKEJ BRITÁNII

7. Práca popri štúdiu

Jedným z najdôležitejších bodov je dostupnosť práce pre zahraničných študentov. Práca popri štúdiu je plne bežná kdekoľvek na svete u väčšiny študentov. Všetci si chcú nájsť prácu a buď finančne uľahčiť financovanie štúdia svojím rodičom alebo si len tak niečo privyrobiť a štúdium si vychutnať o niečo viac. Veľká Británia vám ponúka najširší výber prác skrz anglicky hovoriacu krajinu. Zatiaľ čo v iných krajinách by ste boli limitovaní na práce pri ktorých neprichádzate do styku s domácimi skrz jazykovú bariéru, tu sú vaše možnosti brigády nekonečné. 

8. Mimoškolské kluby a športy

10 DÔVODOV, PREČO ŠTUDOVAŤ VO VEĽKEJ BRITÁNII

Univerzity podporujú rozvoj študentov, poskytujú flexibilitu výberu a umožňujú študentom kombinovať svoje akademické kurzy so svojimi odbornými záujmami. Študenti majú možnosť zapísať sa do profesionálnych športových školských klubov, pričom niektoré školy ponúkajú cez 100 športových klubov na výber. 

Pokiaľ študent chce mimo športu ešte niečo extra alebo šport nie je jeho silná stránka môže sa zapísať do jednej alebo viac komunít / spoločenstiev. Na výber ma v priemere z okolo 200+ social communities (v príklade komunita Harryho Pottera, Game of Thrones, Profesionálny krúžok fotografie, Kresťanov, Vlogerov, Párty komunita, atď…)

9. anglický hovoriaca krajina

Krajina bez jazykovej bariéry. Nie len že si zdokonalíte úroveň najpoužívanejšieho svetového jazyka angličtiny na C2, ale taktiež vás tu práve skrz angličtinu nečakajú žiadne lokálne zábrany komunikácie a interakcie s okolím ako aj celou krajinou. Jazykové znalosti vám otvoria dvere nie len popri štúdia ale taktiež po ukončení do celého sveta. 

10. Príroda a História

Na záver trošku odbočíme od školského prostredia. Veľká Británia ako aj jej všetky súostrovia Vám ponúkajú nespočetné možnosti výletov a dobrodružstiev, veď skúste si pozrieť TU prvých 60 tipov atrakcií (a to ešte nezahŕňajú typy výletov do prírody)

10 DÔVODOV, PREČO ŠTUDOVAŤ VO VEĽKEJ BRITÁNII

Tak čo myslíte? Ste pripravení prijať výzvu a začať úžasnú cestu štúdia na univerzite v Veľkej Británii?

V Studycare je štúdium v zahraničí našou vášňou a bude nám potešením ak práve tebe budeme môcť pomôcť s prihláškou na školu v krajine, s ktorou máme mnohoročné skúsenosti.

Kontaktuj nás TU pre viac informácii. 

BLOG Autor pre StudyCare Kamil Kudas | 26.1.2021

Nevieš sa rozhodnúť? Poradíme ti.

Mohlo by ťa zaujímať

VSTUPNÁ BEZPLATNÁ KONZULTÁCIA

Čo a kde máš záujem študovať? Na konzultácií ti najdeme najlepšie možnosti štúdia v zahraničí a vysvetlíme ďalšie kroky potrebné pre tvoju úspešnú prihlášku.

Vaše osobné informácie budú použité iba na zaslanie relevantného obsahu. Kedykoľvek sa môžete odhlásiť. Vaše osobné informácie nikdy nebudeme predávať, prenajímať ani zdieľať.