10 dôvodov, prečo študovať na Malte

10 dôvodov, prečo študovať na Malte

🕒 3 minúty

Štúdium, práca, dovolenka v jednom? Poď študovať na Maltu!
 
Malta je ideálna krajina pre tých, ktorí ktorí chcú získať kvalitné vzdelanie a zároveň si užívať život na ostrove s dobrým počasím po celý rok a stovkami voľnočasových a kultúrnych aktivít kedykoľvek počas dňa.
31-min

10 dôvodov, prečo študovať na Malte:

1. Kvalitné vzdelanie

Na Malte je veľký výber odborov a zameraní hneď od bakalárskehostupňa, študent môže pokračovať na magisterské a neskôr na doktorandské štúdium. Na výber sú štátne (bezplatné) univerzity, no aj cenovo veľmi dostupné súkromné.
 

2. Angličtina je jedným z oficiálnych jazykov na Malte

Malta má dva úradné jazyky: maltčinu a angličtinu. Kedysi to bola britská kolónia a britská kultúra a jazyk sa odrazili na maltskom obyvateľstve, vďaka čomu boli všetci bilingválni. Drvivá väčšina miestnych obyvateľov ovláda angličtinu práve vďaka ich minulosti, no aj kvôli takmer celoročnému turizmu. Všetky tieto faktory značne uľahčujú vzdelávanie a študentský život na Malte pre zahraničných študentov, čím sa stala obľúbenou destináciou pre študentov, ktorí chcú spojiť kvalitné štúdium a komunikovať v angličtine bez toho, aby sa museli vzdať zábavy.
2. ANGLIČTINA JE JEDNÝM Z OFICIÁLNYCH JAZYKOV NA MALTE​

3. Univerzity sú pripravené pomôcť študentom aj s ubytovaním

Maltské školy majú internáty na Malte známe ako študentské kampusy, kde má študent možnosť požiadať o pridelenie izby, pričom sa môže rozhodnúť či má záujem o samostatnú či zdieľanú izbu. POZOR! Aby si mohol/a využiť tieto možnosti nezabudni, že je veľmi podstatné prihlášku ako aj celý proces ohľadom ubytovania začať riešiť v dostatočnom predstihu, a nie na poslednú chvíľu.
 

4. Bezplatná zdravotná starostlivosť pre zahraničných študentov

4. BEZPLATNÁ ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ PRE ZAHRANIČNÝCH ŠTUDENTOV
Malta je známa vysokou úrovňou v zdravotníckej starostlivosti, veď ako jedna z mála krajín ponúka štúdium medicíny a medicínskych odborov bezplatne aj pre medzinárodných študentov. Ty ako študent v rámci EU pre využívanie týchto výhod potrebuješ iba vybavenie rezidenčnej karty po príchode do krajiny a zápise na štúdium.
 

5. Vysoká úroveň života za málo peňazí

Nízke životné náklady sú jedným z hlavných dôvodov, prečo študovať na Malte. Životné náklady na Malte sú v porovnaní s inými európskymi krajinami relatívne nízke. Priemerné životné náklady na Malte sú 700 – 800 EUR mesačne vrátane nákladov na ubytovanie. 
 

6. Dostatok pracovných príležitostí

Každý zahraničný študent má možnosť brigádnickej práce popri štúdiu. Oblastí, kde sa môžeš uplatniť vďaka turizmu je veľmi veľa. Vďaka prosperujúcej ekonomike, Malta stále priťahuje čoraz viac medzinárodných firiem, čo otvára možnosti pracovných skúseností, networkingu v oblasti businessu, finančníctva či IT.
 

7. Skvelé počasie takmer po celý rok

Preferuješ teplo, pláže, more pred chladným a sychravým počasím? Malta so svojim stredomorským podnebím, miernymi zimami a teplými letnými dňami je miesto, kde po prednáške v škole si môžeš ísť oddýchnuť s kamarátmi na pláž a dni s čajom v ruke a pozeraním cez okno izby na dážď budú veľkou raritou. 

7. SKVELÉ POČASIE TAKMER PO CELÝ ROK​

8. „Night life“

So študentským životom sa určite spája aj párty. Na Malte každoročne zavíta niekoľko svetoznámych DJ-ov, umelcov a koná sa niekoľko festivalov, na ktorých sa študenti môžu zúčastniť. Často univerzity ponúkajú svojim študentom možnosť zakúpiť si vstupenky za zvýhodnené študentské ceny ako aj využívať zľavy po vstupe vďaka študentským preukazom. 
 

9. Dovolenková gastronómia štandardom

9. DOVOLENKOVÁ GASTRONÓMIA ŠTANDARDOM
Na Malte si môžete vychutnať stredomorskú stravu s arabskými, africkými a britskými vplyvmi. Pestrosť pre chuťové bunky a tiež benefit pre vaše zdravie, pretože stredomorská strava je jednou z najzdravších diét, a to vďaka prevahe čerstvých produktov, ako sú zelenina, strukoviny, syry, mäso a ryby, čo sa určite odzrkadlí na rýchlosti učenia sa popri štúdiu. 🙂

10. Čo sa oplatí na malte vidieť ?

Valletta: Hlavné mesto je na zozname svetového dedičstva UNESCO a môže sa pochváliť úžasnou architektúrou vrátane impozantnej Konkatedrály sv. Jána a Paláca veľmajstra.
 
Mdina: Známe ako „tiché mesto“, Mdina je stredoveké opevnené mesto s úzkymi uličkami, historickými budovami a úchvatnými výhľadmi.
 
Gozo: Odvezte sa trajektom na sesterský ostrov Malty, Gozo, a preskúmajte jeho členité pobrežie a očarujúce dedinky.
 
Modrá lagúna: Modrá lagúna sa nachádza na neobývanom ostrove Comino a je známa svojimi krištáľovo čistými tyrkysovými vodami, ktoré sú ideálne na plávanie a šnorchlovanie.
 
10. ČO SA OPLATÍ NA MALTE VIDIEŤ ?​

Tak co? Jsi připravený přijmout výzvu?

Ve StudyCare je studium v zahraničí naší vášní a bude nám potěšením pokud právě tobě budeme moct pomoci s přihláškou na školu v zemi, ve které jsme sami studovali.

Kontaktuj nás TADY pro víc informací

BLOG Autor pre StudyCare Kamil Kudas | 8.5.2024

Nevieš sa rozhodnúť? Poradíme ti.

Mohlo by VÁS zaujímať

VSTUPNÁ BEZPLATNÁ KONZULTÁCIA

Čo a kde máš záujem študovať? Na konzultácií ti najdeme najlepšie možnosti štúdia v zahraničí a vysvetlíme ďalšie kroky potrebné pre tvoju úspešnú prihlášku.

Vaše osobné informácie budú použité iba na zaslanie relevantného obsahu. Kedykoľvek sa môžete odhlásiť. Vaše osobné informácie nikdy nebudeme predávať, prenajímať ani zdieľať.