PREČO ŠTUDOVAŤ Vo Veľkej Británii?

Čo získaš rozhodnutím odísť na vysokú školu do Veľkej Británie? Prečítaj si pár faktov. Tie ostatné nám doplníš po vyštudovaní.

Nadštandardné učebné pomôcky

Osamostatnenie sa

Rozdielové vzdelanie

Za štúdium vo Veľkej Británii sa platí nie malý poplatok, avšak, škola financie investuje späť do teba počas celej dĺžky štúdia. Školy disponujú obrovským rozpočtom pre nákup profesionálnych učebných pomôcok s ktorými študenti pracujú na dennej báze. S takto nadobudnutými skusenosťami práce priamo na predmetoch budeš mať výrazne lepšiu štartovaciu pozíciu na trhu práce.   

Osamostatnenie sa je prvým krokom k úspechu a ponúka ho každá krajina. Ver tomu, že život v zahraničí na vlastných nohách na tebe zanechá pozitívne vlastnosti, ktoré neostanú nepovšimnute tvojim budúcim zamestnávateľom. Takéto nadobudnuté hodnoty si budeš uvedomovať a ceniť aj ty, preto je celkom pravdepodobné, že ich budeš chcieť zúročiť v potenciálnom podnikaní. 

Rozdielové vzdelanie nájdeš v každej krajine, ktorú ponúkame. Veľká Británia je silná v metóde  PBL – Problem Based Learning, ktorým aplikuješ teóriu v praxi na skutočné problémy reálnych firiem. Spoločne so študijným tímom tieto problémy riešite. Takýmto spôsobom získaš reálnu prax namiesto teórie. Tak isto je tu bežná celo-semestrálna prax v reálnej spoločnosti. 

Silná ekonomika

Prestížny titul

Dobrodružstvo a kontakty

Vyštuduj vo Veľkej  Británií a zamestnaj sa. Krajina ponúka silné postavenie trhu v globálnom merite. Preto veríme, že si tam po škole dokážeš nájsť dobre pracovné miesto s ešte lepším platom. Samozrejme s titulom môžeš ísť kdekoľvek do sveta. 

Všeobecne, akýkoľvek nadobudnutý titul zo zahraničnej univerzity ti pridá veľa bonusových bodov na pracovnom pohovore. Titul z Veľkej Británie má vďaka prestížnej hodnote vo svete extra hodnotu, ktorej sa len ťažko niečo vyrovná!

Mať spolužiakov a kontakty z rôznych kútov sveta sa nemusí hodiť len v budúcnosti pri podnikaní. Zahŕňa to taktiež enormné množstvo dobrodružstva, ktoré na teba v zahraničí čaká.  

Životne náklady

Uplatnenie sa na trhu práce

Možnosti reálneho zárobku 

Životné náklady nie sú vôbec tak vysoké, ako by si čakal. Potraviny sú porovnateľne s tými našimi, ubytovanie je podobné ako nájom v Bratislave. Náklady si dokážeš ufinancovať študentskou podporou. (Viac info v sekcií financovanie a náklady)

S titulom a hodnotami ktoré nadobudneš vo Veľkej Británií ťa zamestnávateľ privíta s otvorenou náručou. Tvoje vedomosti, hodnoty praxe, osamostatnenia, multi-taskovania a skúsenosti práce v tíme budú na pracovnom pohovore hovoriť za teba!

Brigádka popri škole za pár eur? Zabudni! V UK budeš zarábať medzi 10 až 20€ za hodinu už ako študent! Študenti si v zahraničí bežne zarábaju čiastky o ktorých sa rovesníkom na našich školách môže len snívať.

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ