PREČO ŠTUDOVAŤ V Holandsku?

Čo získaš rozhodnutím odísť na Vysokú školu do Dánska? Prečítaj si pár faktov, tie ostatné nám doplníš po vyštudovaní. 

Výhodna Cena 

Ak si z EU tak za školu zaplatíš len toľko ako aj domácí Holandan a to len 2168€ za rok pre Bakalárske odbory! Holandska vláda sa dokonca rozhodla podporiť študentov a na prvý rok udelili 50% zľavu z tohto poplatku. Magisterske odbory sa cenovo líšia medzi odbormi. Krajina ponúka výhodne ceny školného, v porovnáni s kvalitou a metódami výučby. 

Rozdielové vzdelanie

Rozdielové vzdelanie nájdeme v každej krajine ktoré ponúkame. Problem Based Learning je metóda ktorou aplikuješ teóriu v praxi na skutočné problémy reálnych firiem ktorým spoločne so študijným tímom tieto problémy riešíte. Holandske vzdelanie ti ponúka individuálny prístup v malých triedach preto dostaneš množstvo osobnej pozornosti a študijnej podpory!

Študentké výhody

Ako študentovi v Holandsku ti krajina ponúka rôzne zľavy a možnosti. Ak si nájdeš brigadu, budeš mať vlaky v celej krajine úplne zadarmo! Taktiež budeš mať výrazne úľavy na dani a zdravotnom poistení, čo robí náklady v tejto krajine príjemnejšími. 

Možnosť podnikania

Áno, čítaš správne! V Holandsku študentov nabádajú školy na podnikanie. Nebudeš sa učiť len nudnú teóriu, tu si vypracuješ projekt pre vlastný business a to dokonca za asistencie profesionalneho dohľadu učiteľov a asistencie spolužiakov v rámci projketu. Holandsko ti na podniekanie ponúka lukratívne vytvorené podmienky, ktoré sú jedný z najlepších v EU!

Silná Ekonomika

Vyštuduj v Holandsku a zamestnaj sa. Holandsko ti ponúka silné postavenie trhu v globálnom meritu, preto veríme že si tam po škole dokážeš nájsť dobre pracovné miesto s ešte lepším platom. Samozrejme s titulom môžeš ísť kdekoľvek do sveta. 

Zábava a Kultúra

V Holandsku si každý najde svoju formu zábavy. Mesta ponúkajú atraktívny nočný život, množstvo párty a festivalov. Na druhej strane, krajina ma taktiež silný cit pre umenie a kultúru, preto tu nájdeš viac ako 1000 muzeí a 300 zámkov. 

Životne Náklady

Životné náklady nesú vôbec tak vysoké ako by ste čakali. Potraviny sú porovnateľne s tými našimi, ubytovanie je podobné ako nájom v Bratislave. Náklady si dokážeš ufinancovať klasickou brigádou. (Viac info v sekcií financovanie a náklady)

Možnosti reálneho zárobku

Holandská vláda ponúka finančnú podporu študentom z EU skrz klasickú pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou výhodou pre študentov. Počas štúdia nesplácaš ani cent, prvou splátkou začínaš až 2 roky po ukončení školy. Viac v sekcií financie. 

Druhý cudzí jazyk

Chceš ostať žiť v Holandsku? Angličtina ti bude bohate stačiť pre život, školu ako aj kariérny rast. V krajine je však domaci jazyk holandčina, adobúdaš tak príležisťo sa ho učiť automaticky z bežného života.  

Uplatnenie sa na trhu práce

S titulom a hodnotami ktoré nadobudneš v Holandsku ťa zamestnávateľ privíta s otvorenou náručou. Tvoje vedomosti, hodnoty praxe, osamostatnenia, multi-taskovania a skúsenosti práce v tíme budú na pracovnom pohovore hovoriť za teba!

Osamostatnenie sa

Osamostatnenie sa je prvým krokom k úspechu a ponúka ho každá krajina. Verte že život v zahraničí na vlastných nohách na Vás zanechá pozitívne vlastnosti ktoré neostanú nepovšimnute. 

Dobrodružstvo a Kontakty

Mať spolužiakov a kontakty z rôznych kútov sveta sa nemusí hodiť len v budúcnosti pri podnikaní, zahŕňa to taktiež enormne množstvo dobrodružstva ktoré na vás v zahraničí čaká.  

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ