PREČO ŠTUDOVAŤ V Holandsku?

Čo získaš rozhodnutím odísť na vysokú školu do Holandska? Prečítaj si pár faktov. Tie ostatné nám doplníš po vyštudovaní. 

Výhodna cena 

Ak si z EU, tak za školu zaplatíš len toľko ako holanďan. Je to len 2168€ za rok pre bakalárske odbory! Holandská vláda sa dokonca rozhodla podporiť študentov, takže na prvý štúdia rok udelila 50% zľavu z tohto poplatku. Magisterské odbory sa cenovo líšia medzi odbormi. Krajina ponúka výhodne ceny školného v porovnaní s kvalitou a metódami výučby. 

Rozdielové vzdelanie

Rozdielové vzdelanie nájdeš v každej krajine, ktorú ponúkame. Problem Based Learning je metóda, ktorou aplikuješ teóriu v praxi na skutočných problémoch reálnych firiem. Spoločne so študijným tímom tieto problémy riešite. Holandské vzdelanie ti ponúka individuálny prístup v malých triedach. Preto dostaneš množstvo osobnej pozornosti a študijnej podpory!

Študentské výhody

Ako študentovi v Holandsku ti krajina ponúka rôzne zľavy a možnosti. Ak si nájdeš brigádu, budeš mať vlaky v celej krajine úplne zadarmo! Taktiež budeš mať výrazne úľavy na dani a zdravotnom poistení, čo robí náklady v tejto krajine príjemnejšími. 

Možnosť podnikania

Áno, čítaš správne! V Holandsku študentov nabádajú školy na podnikanie. Nebudeš sa učiť len nudnú teóriu, tu si vypracuješ projekt pre vlastný business a to dokonca za asistencie profesionálneho dohľadu.  Holandsko ti na podnikanie ponúka lukratívne vytvorené podmienky, ktoré sú jedny z najlepších v EU!

Silná ekonomika

Vyštuduj v Holandsku a zamestnaj sa. Holandsko ti ponúka silné postavenie trhu v globálnom merite. Preto veríme, že si tam po škole dokážeš nájsť dobré pracovné miesto s ešte lepším platom. Samozrejme s titulom môžeš ísť kdekoľvek do sveta. 

Zábava a kultúra

V Holandsku si každý nájde svoju formu zábavy. Mestá ponúkajú atraktívny nočný život, množstvo párty a festivalov. Na druhej strane, krajina ma taktiež silný cit pre umenie a kultúru, preto tu nájdeš viac ako 1000 muzeí a viac ako 300 zámkov. 

Životne náklady

Životné náklady nie sú vôbec tak vysoké, ako by si čakal. Potraviny sú porovnateľné s tými našimi a ubytovanie je podobné ako nájom v Bratislave. Náklady si dokážeš ufinancovať klasickou brigádou. (Viac info v sekcií financovanie a náklady)

Možnosti reálneho zárobku

Holandská vláda ponúka finančnú podporu študentom z EU skrz klasickú pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou, výhodou najmä pre študentov. Počas štúdia nesplácaš ani cent. Prvú splátku začínaš až 2 roky po ukončení školy. Viac v sekcií financie. 

Druhý cudzí jazyk

Chceš ostať žiť v Holandsku? Angličtina ti bude bohato stačiť pre život, školu ako aj kariérny rast. V krajine je však domaci jazyk holandčina.  

Uplatnenie sa na trhu práce

S titulom a hodnotami, ktoré nadobudneš v Holandsku ťa zamestnávateľ privíta s otvorenou náručou. Tvoje vedomosti, hodnoty praxe, samostatnosti, multi-taskovania a skúsenosti s prácou v tíme budú na pracovnom pohovore hovoriť za teba!

Osamostatnenie sa

Samostatnosť je prvým krokom k úspechu a ponúka ho každá krajina. Ver tomu, že život v zahraničí na vlastných nohách na tebe zanechá pozitívne vlastnosti, ktoré neostanú nepovšimnuté. 

Dobrodružstvo a kontakty

Mať spolužiakov a kontakty z rôznych kútov sveta sa nemusí hodiť len v budúcnosti pri podnikaní. Zahŕňa to taktiež enormné množstvo dobrodružstva, ktoré na teba v zahraničí čaká.  

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ