PREČO ŠTUDOVAŤ V DÁNSKU?

Čo získaš rozhodnutím odísť na vysokú školu do Dánska? Prečítaj si pár faktov. Tie ostatné nám doplníš po vyštudovaní. 

Je to ZADARMO!

Školy v Dánsku sú 100% bezplatné. Dokonca ti za štúdium poskytnú finančnú podporu (viac o podpore v ďalšom bode). Jediné náklady, ktoré ti vznikú v spojitosti so štúdiom budú zaobstaranie notebooku a kníh. TIe je taktiež možne dostať aj formou PDF (v niektorých prípadoch). My odporúčame si knihy fyzicky zakúpiť. Záleží to však na tvojej preferovanej metóde čítania.

Rozdielové vzdelanie

Rozdielové vzdelanie nájdeme v každej krajine, ktorú ponúkame. Dánsko je silné v metóde  PBL - Problem Based Learning, ktorým aplikuješ teóriu v praxi na skutočných problémoch reálnych firiem. Spoločne so študijným tímom tieto problémy riešite. Takýmto spôsobom získaš reálnu prax namiesto teórie. Tak isto je tu bežná celo-semestrálna prax v reálnej spoločnosti. 

Priateľská kultúra

Bude celkom bežné ak sa budete denne na seba usmievať s úplne cudzími ľuďmi. To vypovedá veľa o dánskej mentalite, ich nápomocnosti a priateľskosti. Ak potrebuješ pomôcť, smelo sa opýtaj okoloidúceho. V Dánsku sa ti nik neobráti chrbtom. 

Štát ti za štúdium bude platiť!

Dánsko je veľký unikát pre študentov práve preto, že im štát poskytne študentskú finančnú podporu SU (Statens Uddannelsesstøtte) vo výške cca 750€ mesačne! Stačí splniť pár jednoduchých podmienok a takýto nárok majú všetci zahraniční študenti EU. Okrem EU občianstva potrebuješ mať viac ako 18 rokov a mesačne odrobiť +- 42 hodín na brigáde.

Silná ekonomika

Vyštuduj v Dánsku a zamestnaj sa. Dánsko ponúka silné postavenie trhu v globálnom merite. Preto veríme, že si tam po škole dokážeš nájsť dobre pracovné miesto s ešte lepším platom. Samozrejme s dánskym titulom môžeš ísť kdekoľvek do sveta. 

Friday Bar, Movie Night a zábava

Škola ťa bude podporovať k socializovaniu sa medzi študentami. Preto sa často na škole organizujú Movie Nights, Welcome párty alebo Class párty na ktoré ti škola prispeje. Dokonca ti škola ponúka bar, ktorý je veľmi obľúbený. 

Životne náklady

Životné náklady nie sú vôbec tak vysoké, ako by si čakal. Potraviny sú porovnateľne s tými našimi, ubytovanie je podobné ako nájom v Bratislave. Náklady si dokážeš ufinancovať študentskou podporou. (Viac info v sekcií financovanie a náklady).

Možnosti reálneho zárobku

Brigádka popri škole za pár eur? Zabudni! V Dánsku budeš zarábať medzi 10 až 20€ za hodinu ako študent! + dostaneš študentskú podporu 750€ mesačne. Je celkom bežné, že si študenti v Dánsku zarobia mesačne aj cez 1500€!

Druhý cudzí jazyk

Chceš ostať žiť v Dánsku? Angličtina ti bude stačiť (v okolí Kodane). V iných oblastiach budeš potrebovať znalosť dánskeho jazyka. Jazyk sa dá naučiť skrz lacné kurzy podporované štátom.

Uplatnenie sa na trhu práce

S titulom a hodnotami ktoré nadobudneš v Dánsku ťa zamestnávateľ privíta s otvorenou náručou. Tvoje vedomosti, hodnoty praxe, samostatnosti, multi-taskovania a skúsenosti a prácou v tíme budú na pracovnom pohovore hovoriť za teba!

Osamostatnenie sa

Samostatnosť sa je prvým krokom k úspechu a ponúka ho každá krajina. Ver tomu, že život v zahraničí na vlastných nohách na tebe zanechá pozitívne vlastnosti, ktoré neostanú nepovšimnute.

Dobrodružstvo a kontakty

Mať spolužiakov a kontakty z rôznych kútov sveta sa nemusí hodiť len v budúcnosti pri podnikaní. Zahŕňa to taktiež enormné množstvo dobrodružstva, ktoré na teba v zahraničí čaká.

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ