PREČO ŠTUDOVAŤ V DÁNSKU?

Čo získaš rozhodnutím odísť na Vysokú školu do Dánska? Prečítaj si pár faktov, tie ostatné nám doplníš po vyštudovaní. 

Je to ZADARMO!

Školy v Dánsku sú 100% bezplatné, dokonca Vám za štúdium poskytnú finančnú podporu (viac o tomto v ďalšom bode). Jedine náklady ktoré vám vzniku spojené so štúdium bude zaobstaranie si notebooku a kníh, ktoré je taktiež možne dostať aj formou PDF (v niektorých prípadoch), my odporúčame si knihy fyzický zakúpiť, záleží však na Vašej preferovanej metóde čítania.

Rozdielové vzdelanie

Rozdielové vzdelanie nájdeme v každej krajine ktoré ponúkame. Dánsko je silné v metóde  PBL - Problem Based Learning ktorým aplikuješ teóriu v praxi na skutočné problémy reálnych firiem ktorým spoločne so študijným tímom tieto problémy riešite. Takýmto spôsobom získaš reálnu prax namiesto len teórie. Tak isto je tu bežná celo-semestrálna prax v reálnej spoločnosti. 

Priateľská kultúra

Bude celkom bežné ak sa budete denne na seba usmievať s úplne cudzími ľuďmi, to vypovedá veľa o Dánskej mentalite, ich nápomocnosti a priateľskosti. Potrebuješ pomôcť, smelo sa opýtaj okoloidúceho, v Dánsku sa nik neobráti chrbtom. 

Štát Vám za štúdium bude platiť!

Dánsko je veľký unikát pre študentov práve preto že Vám štát poskytnú študentskú finančnú podporu SU (Statens Uddannelsesstøtte) vo výške cca 750€ mesačne! Stačí splniť pár jednoduchých podmienok a takýto nárok majú všetci zahraničný študenti EU. Okrem EU občianstva, potrebujete mať viac ako 18 rokov a mesačne odrobiť +- 42 hodín na brigáde.

Silná Ekonomika

Vyštuduj v Dánsku a zamestnaj sa. Dánsko ponúka silné postavenie trhu v globálnom meritu, preto veríme že si tam po škole dokážeš nájsť dobre pracovné miesto s ešte lepším platom. Samozrejme s titulom môžeš ísť kdekoľvek do sveta. 

Friday Bar, Movie Night a Zábava

Škola Vás bude podporovať k socializovaniu sa medzi študentami preto sa často na škole organizujú Movie Nights, Párty, Welcome Párty, Class párty na ktoré Vám škola prispeje. Dokonca vám škola ponúka bar ktorý je veľmi obľúbený. 

Životne Náklady

Životné náklady nesú vôbec tak vysoké ako by ste čakali. Potraviny sú porovnateľne s tými našimi, ubytovanie je podobné ako nájom v Bratislave. Náklady si dokážeš ufinancovať študentskou podporou. (Viac info v sekcií financovanie a náklady).

Možnosti reálneho zárobku

Brigádka popri škole za pár eur? Zabudni! V Dánsku budeš zarábať medzi 10 až 20€ za hodinu ako študent! + dostaneš študentskú podporu 750€ mesačne, je celkom bežné že si študenti v Dánsku zarobia mesačne aj cez 1500€!

Druhý cudzí jazyk

Chceš ostať žiť v Dánsku? Angličtina ti bude stačiť (v okolí Kodane, v inej oblasti budeš potrebovať znalosť Dánskeho jazyka) ktorý sa dá naučiť skrz lacné kurzy podporované štátom.

Uplatnenie sa na trhu práce

S titulom a hodnotami ktoré nadobudneš v Dánsku ťa zamestnávateľ privíta s otvorenou náručou. Tvoje vedomosti, hodnoty praxe, osamostatnenia, multi-taskovania a skúsenosti práce v tíme budú na pracovnom pohovore hovoriť za teba!

Osamostatnenie sa

Osamostatnenie sa je prvým krokom k úspechu a ponúka ho každá krajina. Verte že život v zahraničí na vlastných nohách na Vás zanechá pozitívne vlastnosti ktoré neostanú nepovšimnute.

Dobrodružstvo a Kontakty

Mať spolužiakov a kontakty z rôznych kútov sveta sa nemusí hodiť len v budúcnosti pri podnikaní, zahŕňa to taktiež enormne množstvo dobrodružstva ktoré na vás v zahraničí čaká.

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ