PREČO ŠTUDOVAŤ V BElgicku?

Čo získaš rozhodnutím odísť na vysokú školu do Belgicka? Prečítaj si pár faktov. Tie ostatné nám doplníš po vyštudovaní.

OPIS KRAJINY A ŠTÚDIA

Belgicko je skvelou voľbou pre tvoje budúce štúdium nielen vďaka vysokej životnej úrovni. V krajine žije multikultúrna spoločnosť, takže univerzity majú pomerne vysoký podiel zahraničných študentov. Pokiaľ máš rád spoznávanie nových kultúr, može sa ti stať, že v Belgicku stretneš študentov z krajín celého sveta na jednom mieste, alebo dokonca v jednej triede. Univerzity ponúkajú štúdium v anglickom, nemeckom, francúzskom a holandskom jazyku pre bakalárske aj magisterské odbory, pričom škála programov je naozaj rozmanitá. Vďaka tomu si dokážeš vybrať program presne podľa svojich predstáv. 

Vďaka dotáciám od flámskej vlády je štúdium finančne dostupné aj pre slovenských študentov. Nakoľko je Belgicko srdcom Európskej únie a zastrešuje Európsky parlament a NATO, je vysoko pravdepodobné, že sa ti počas štúdia podarí nadviazať hodnotné kontakty.

12 FAKTOV PREČO študovať v Belgicku:

1. Rozdielové vzdelanie

Rozdielové vzdelanie nájdeme v každej krajine ktoré ponúkame. Belgicko je silné v metóde  PBL - Problem Based Learning, ktorým aplikuješ teóriu v praxi na skutočných problémoch reálnych firiem, ktorým spoločne so študijným tímom tieto problémy riešite. Takýmto spôsobom získaš reálnu prax namiesto lteórie. Tak isto je tu bežná celo-semestrálna prax v reálnej spoločnosti. 

3. Nemusí to byť angličtina

Na belgických univerzitách máš otvorené dvere bez ohľadu na to, aký jazyk si počas strednej školy študoval. Máš možnosť vybrať si z množstva medzinárodných programov v angličtine, nemčine, francúzštine a holandštine.

5. Vysoká životná úroveň

Belgicko sa dlhodobo zaraďuje medzi krajiny s vysokou životnou úrovňou, čo sa odráža aj na kvalite vzdelávania. Krajinu si taktiež určite zamiluješ aj vďaka multikultúrnej spoločnosti a možnosti spoznať nových spolužiakov z celého sveta.

2. Finančne dostupne štúdium!

Štúdium je finančne dostupné aj pre slovenských študentov. Môžeš plne benefitovať z toho, že si občan krajiny európskej únie. Pri väčšine programov nebudeš mať vôbec problém zmestiť sa do poplatku 890 EUR za rok. Krajina navyše ponúka rôzne štipendiá o ktoré si môžeš požiadať.

4. Krajina pre zaujímavú kariéru

V Belgicku sídlia hlavné politické inštitúcie Európskej Únie, ako napríklad NATO, diplomatické zastúpenia a rôzne iné mimovládne organizácie. Krajina ti ponúka naozaj širokú škálu možností stáží hlavne v oblasti komunikácie, financií a právneho poradenstva. 

6. Vysoká ,,employability rate,, po škole

Belgicko je perspektívna krajina do budúcnosti. V prípade, že sa rozhodneš v krajine ostať aj po ukončení štúdia, máš veľkú šancu nájsť si prácu v odbore. Až 80% zahraničných študentov je po ukončení štúdia prijatých do zamestnania.

7. Životne Náklady

Životné náklady nie sú vôbec tak vysoké, ako by si čakal. Potraviny sú porovnateľne s tými našimi, ubytovanie je podobné ako nájom v Bratislave. Náklady si dokážeš hravo financovať dobre platenou brigádou, ktorú si tu určite nájdeš. (Viac info v sekcií financovanie a náklady).

9. Možnosti reálneho zárobku

Brigádka popri škole za pár eur? Zabudni! V Belgicku budeš zarábať medzi 10 až 20€ za hodinu ako študent! + dostaneš študentskú podporu 750€ mesačne. Je celkom bežné, že si študenti v Belgicku zarobia mesačne aj cez 1500€!

11. Druhý cudzí jazyk

Chceš ostať žiť v Belgicku? Angličtina ti tu bude stačiť. Znalosť holandského jazyka budeš môcť nadobnúť v rámci rôzných kurzov podporovaných štátom alebo len tak zo života v krajine.

8. Strastegická lokácia s možnosťami

Rád by si počas svojho štúdia cestoval? Belgicko ti to umožní! Vďaka svojej strategickej polohe bude pre teba jednoduché navštíviť susedné krajiny ako Holandsko, Nemecko, Luxembursko alebo Nemecko. Taktiež ale natrafíš aj na obrovské množstvo nízkonákladových letov po celej Európe.

10. Osamostatnenie sa

Osamostatnenie sa je prvým a najdôležitejším krokom k úspechu a ponúka ti ho každá zahraničná krajina. Ver tomu, že život v zahraničí na vlastných nohách na tebe zanechá pozitívne vlastnosti, ktoré neostanú nepovšimnuté.

12. Dobrodružstvo a kontakty

Mať spolužiakov a kontakty z rôznych kútov sveta sa nemusí hodiť len v budúcnosti pri podnikaní. Zahŕňa to taktiež enormné množstvo dobrodružstva, ktoré na ťa v zahraničí čaká.

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ