PREČO BY STE MALI SVOJE DETI PODPORIŤ?

Pretože získajú nasledovne:

Osamostatnenie

Zahraničie Vaše deti osamostatní skrz procesy ktorými si budú musieť prejsť nie len v škole.

Prestižný Titul

Získajú titul s ktorým budú vyčnievať, nie len že si nájdu ľahšie prácu ale budú aj lepšie ohodnotení.

Finančné IQ

Po rokoch hospodárenia budú financiám a ich hodnote viac rozumieť.

Produktivitu

Budú produktívnejší, škola, práca, domácnosť, hobby a socializovania zanechá isté aktívne stopy

Hospodarenie a Plány

Hospodárenie a plánovanie aktivít pre úspech na škole a v živote im už nikto nevezme.

Globálne Možnosti

S predošle spomenutými vedomosťami budú mať dvere otvorené kdekoľvek vo svete.

Milí rodičia,

Milí rodičia,

rád by som sa Vám takouto formou prihovoril ako niekto kto sa stretol už s množstvom rôznych reakcii od rodičov vrátane tých svojich, kedy dieťa prejavilo vyššie ambície a doma oznámilo svoj záujem o štúdium na vysokej škole v zahraničí.

Zo skúsenosti viem, že pri tomto oznámení existujú len dve možné reakcie ktorými ste si mohli prejsť. Buď ste sa potešili a mate radosť z toho aké má Vaše dieťa vysoké ciele, alebo naopak ostali ste zaskočení a vravíte si že to nie je dobrý nápad. Keďže verím že pre svoje dieťa chcete to najlepšie, no zároveň sa o svoje dieťa bojíte, dovoľte aby som Vám na základe ročných skúsenosti navrhol riešenie, ako v tomto štádiu so svojim dieťaťom pracovať tak, aby cítilo z vašej strany podporu a zároveň ste boli aj vy ubezpečený že je to správne rozhodnutie. Koniec koncov, prejavené ambície zo strany dieťaťa študovať vysokú školu v zahraničí sú naozaj pozitívneho charakteru.

Riešenie je jednoduché. Keďže dieťa v tomto seba-realizačnom štádiu potrebuje cítiť podporu, je dôležité aby ste s ním o celom nápade komunikovali. Podporte dieťa a začnite sa tejto príprave venovať s ním. Ak ste na celú situáciu reagovali pozitívne nepodceňujte prípravu a ubezpečte sa, že dieťa sa príprave dostatočne venuje. Naopak ak ste reagovali skôr negatívne, dajte dieťaťu šancu aby Vás ubezpečilo že to so štúdiom myslí vážne a že sa dokáže na takúto výzvu pripraviť. Počas celého procesu spoločne diskutujte o podmienkach, o odbore, o plánoch, o všeobecnej príprave a dajte tak dieťaťu priestor nato aby Vás ubezpečilo že na svojom rozvoji pracuje. Verím že Vás dieťa nakoniec takouto prípravou presvedčí že to so zahraničím myslí vážne.

Obavám rodičov plne rozumiem práve na základe skúsenosti s tými mojimi. Ako agentúre nám bude obrovským potešením ak sa rozhodnete nás k takejto príprave Vášho dieťaťa prizvať. Budeme Vám na základe reálnych skúsenosti so štúdium v zahraničí asistovať a to nie len s prihláškou na školy ale taktiež s prípravou na život v zahraničí. Ubezpečíme sa že nie len Vaše dieťa ale aj vy ste pripravení. U nás majú preto Vaše otázky vždy priestor a to nie len počas prihlášky ale počas celého štúdia.

Na záver ďakujem svojím rodičom ktorí ma na mojej ceste podporili a vďaka ktorým som tak mohol získať kvalitné vzdelanie z University College of Northen Denmark (UCN) z Dánska. Získal som tak nie len titul ale aj množstvo skúsenosti do života ktoré mi hneď od prvého dňa naskytli viac možnosti. Tiež ďakujem Vám, rodičom našich študentov, zato že podporujete svoje deti aj pri takto veľkých životných rozhodnutiach.

Kamil Kudas

Zakladateľ poradenského centra pre štúdium v zahraničí StudyCare

Prečo zahraničie LÁKA VAŠE DETI?

Lepšie školy, osamostatnenie, dobrodružstvo, jazyk .. tak schválne dajme si pár faktov