PREČO BY STE MALI SVOJE DETI PODPORIŤ?

Pretože získajú následovne:

Samostatnosť

Zahraničie Vaše deti určite osamostatní, nakoľko sa o seba budú musieť postarať samé, čo sa týka ubytovania, školy, úradov.

Prestižný titul

Získajú titul s ktorým budú vyčnievať. Nielen že si nájdu ľahšie prácu, ale budú aj lepšie ohodnotení.

Finančné IQ

Po rokoch hospodárenia s nákladmi na život budú Vaše deti financiám a ich hodnote viac rozumieť.

Produktivita

Budú produktívnejší v oblastiach školy, práce, domácnosti, hobby, socializácie a tiež vlastného podnikania.

Hospodarenie

Nadobudnuté skúsenosti v hospodárení a plánovanie aktivít pre úspech v škole a živote im už nikto nevezme.

Globálne možnosti

Vďaka vedomostiam, ktoré nadobudún, budú mať dvere otvorené kdekoľvek.

Milí rodičia,

Rád by som sa Vám takouto formou prihovoril ako niekto, kto sa už stretol s množstvom rôznych reakcii od rodičov (vrátane mojich rodičov), kedy dieťa prejavilo vyššie ambície a doma oznámilo svoj záujem o štúdium na vysokej škole v zahraničí.


Zo skúsenosti viem, že pri tomto oznámení existujú len dve možné reakcie, ktorými ste si mohli prejsť. Buď ste sa potešili a mate radosť z toho, aké má Vaše dieťa vysoké ciele, alebo naopak, ostali ste zaskočení a vravíte si, že to nie je dobrý nápad. Keďže verím, že pre svoje dieťa chcete len to najlepšie, no zároveň sa o svoje dieťa bojíte, dovoľte mi, aby som Vám na základe ročných skúsenosti navrhol riešenie. V tomto štádiu so svojim dieťaťom treba pracovať tak, aby cítilo z Vašej strany podporu a zároveň ste boli aj vy ubezpečení, že je to správne rozhodnutie. Koniec koncov, prejavené ambície zo strany dieťaťa študovať vysokú školu v zahraničí sú naozaj pozitívneho charakteru.


Riešenie je jednoduché. Keďže dieťa v tomto seba-realizačnom štádiu potrebuje cítiť podporu, je dôležité aby ste s ním o celom nápade komunikovali. Podporte dieťa a začnite sa tejto príprave venovať spolu s ním. Ak ste na celú situáciu reagovali pozitívne, nepodceňujte prípravu a ubezpečte sa, že dieťa sa príprave dostatočne venuje. Naopak, ak ste reagovali skôr negatívne, dajte dieťaťu šancu, aby Vás ubezpečilo, že to so štúdiom myslí vážne a dokáže sa na takúto výzvu pripraviť. Počas celého procesu spoločne diskutujte o podmienkach, o odbore, o plánoch, o všeobecnej príprave a dajte tak dieťaťu priestor na to, aby Vás ubezpečilo, že na svojom rozvoji pracuje.


Obavám rodičov plne rozumiem práve na základe skúsenosti s tými mojimi. Ako agentúre nám bude obrovským potešením, ak sa rozhodnete nás k takejto príprave Vášho dieťaťa prizvať. Budeme Vám na základe reálnych skúsenosti so štúdiom v zahraničí asistovať a to nielen s prihláškou na školy, ale taktiež s prípravou na život v zahraničí. Ubezpečíme sa, že nie len Vaše dieťa, ale aj vy ste pripravení. U nás majú preto Vaše otázky vždy priestor.


Na záver ďakujem svojím rodičom, ktorí ma na mojej ceste podporili a vďaka ktorým som tak mohol získať kvalitné vzdelanie z University College of Northen Denmark (UCN) z Dánska. Získal som tak nielen titul, ale aj množstvo skúsenosti do života, ktoré mi hneď od prvého dňa poskytli viac možnosti. Tiež ďakujem Vám, rodičom našich študentov, že podporujete svoje deti aj pri takto veľkých životných rozhodnutiach.

Kamil Kudas

Zakladateľ poradenského centra pre štúdium v zahraničí StudyCare

PREČO ZAHRANIČIE LÁKA VAŠE DETI?​
Lepšie školy, samostatnosť, dobrodružstvo a jazyk. Tak schválne, dajme si pár faktov.
6 Dôvodov prečo

VSTUPNÁ BEZPLATNÁ KONZULTÁCIA

Čo a kde máš záujem študovať? Na konzultácií ti najdeme najlepšie možnosti štúdia v zahraničí a vysvetlíme ďalšie kroky potrebné pre tvoju úspešnú prihlášku.

Vaše osobné informácie budú použité iba na zaslanie relevantného obsahu. Kedykoľvek sa môžete odhlásiť. Vaše osobné informácie nikdy nebudeme predávať, prenajímať ani zdieľať.