Podmienky prijatia - Holandsko

S akými dokumentami budeme pri tvojej prihláške do Holandska pracovať?  Aké sú základne podmienky na prijatie do Holandska? 

NEJDE O TO POSLAŤ POTREBNÉ DOKUMENTY. TREBA ICH POSLAŤ LEPŠIE AKO OSTATNÍ ŠTUDENTI.

S prihláškami do Holandska máme v StudyCare mnohoročné skúsenosti s vysokým pomerom prijatých študentov. Pomôžeme ti so všetkým potrebným pre prijatie, no taktiež s náležitosťami, ktorým budeš čeliť hneď potom. 

Základnou podmienkou prijatia na bakalársky stupeň je ukončené stredoškolské vzdelanie. To znamená 12 rokov dochádzky ( 8+4 alebo a 9+4).

Je potrebné ovládať vyučovací jazyk, čo sa preukazuje priložením požadovaného certifikátu z anglického jazyka. 

Školy akceptujú nasledovné certifikáty: CAE, IELTS – pre väčšinu škôl a odborov skóre 6 – 6,5, alebo TOELF- presný počet bodov, ktorý musíš dosiahnúť, nájdeš na webových stránkach jednotlivých škôl v sekcií školy a odbory. 

Dobre správy! Na niektoré školy ti bude stačiť zmaturovať z Angličtiny na úrovni B2.

Niektoré školy robia vstupný pohovor. Nemáš sa čoho báť, test nie je založený na teórií ale na osobných otázkach. Škola chce zistiť, prečo chceš u nich študovať a aké máš plány. Všetko ti pred pohovorom vysvetlíme tak, aby si mal čo najvyššie šance na prijatie. 

Taktiež je potrebné dodať kompletnú administratívnu časť prihlášky. Radi ti s ňou pomôžeme. Stačí nám napísať. 

 

Školy v Holandsku nie sú vôbec ako školy u nás. Rozdiel pocítiš dokonca ešte predtým ako vôbec začneš štúdium (hneď v prijímacom konaní). Na školy nebudeš skladať žiadne vstupné testy. Samozrejme, to plati iba pokiaľ sa nehlásiš na kreativny odbor. Takéto školy chcú vidieť tvoj talent. 

Školy viac zaujíma tvoj osobný pohľad na budúcnosť. Zaujíma ich kto si a čo chceš v živote robiť. Vôbec ich nezaujíma dosiahnutý priemer známok na strednej škole z ročníkovm kedy si ani  nevedel, čo chceš robiť po škole. 

Z tohto dôvodu budeme pracovať s nižšie uvedeným listom dokumentov, ktoré ti pomôžeme vyšperkovať tak, aby si mal čo najvyššiu šancu na prijatie.

Termíny prihlášiek pre štúdium v Holandsku sa môžu líšiť medzi školami.  Približný termín zimného nástupu je september. Školy majú deadline na podanie prihlášky medzi 1. júnom až 1. augustom.

Pre nástup v letnom semestri (Február) majú školy deadline v priebehu Januára. 

Kedykoľvek nás kontaktuj, bezplatne ti zistíme situáciu a možnosti nástupu na konkrétnu školu. 

List potrebných dokumentov:

1. Motivačný list

2. Odporúčací list

3. CV - Životopis

4. Maturitné vysvedčenie

5. Preložené vysvedčenia

6. Občiansky preukaz / pas

7. Anglický test

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ