Podmienky prijatia

S akými dokumentami budeme pri tvojej prihláške do Dánska pracovať?  A aké sú základne podmienky prijatia v Dánsku? 

Nejde o to poslať potrebné dokumenty ale poslať ich lepšie ako ostatní študenti.

S prihláškami do Holandska máme v StudyCare mnohoročné skúsenosti s vysokým pomerom prijatých študentov. Pomôžeme ti so všetkým potrebným pre prijatie no taktiež s náležitosťami ktorým budeš čeliť hneď potom. 

Základnou podmienkou prijatia na bakalársky stupeň je ukončené stredoškolské vzdelanie (12 rokov dochádzky) – 8+4 alebo ako u nás 9+4.

Je potrebné ovládať vyučovací jazyk ktorý sa preukazuje priložením požadovaného certifikátu z anglického jazyka. 

Školy akceptujú nasledovné certifikáty: CAE, IELTS – pre väčšinu škôl a odborov skóre 6 – 6,5, alebo TOELF, presný počet bodov, ktorý musíš dosiahnúť, nájdeš na webových stránkach jednotlivých škôl v sekcií školy a odbory. 

Dobre správy! Na niektoré školy ti bude stačiť zmaturovať z Angličtiny na úrovni B2.

Niektoré školy robia vstupný pohovor na ktorý ťa pripravíme. Nie je založený na teórií ale na subjektívných otázkach pri ktorých škola zistí prečo chceš študovať a aké máš plány, ty sa však nemusíš obávať, všetko ti pred pohovorom vysvetlíme tak aby si mal/a najvyššie šance na prijatie. 

A samozrejme je potrebné dodať kompletnú administratívnu časť prihlášky s ktorou ti detailne pomôžeme, stačí nám napísať. 

Školy v Holandsku nesú vôbec ako školy u nás, rozdiel je citeľný dokonca ešte predtým ako vôbec začnete štúdium, a to hneď v prijímacom konaní. Na školy nebudete skladať žiadne vstupné testy (okrem kreatívnych odborov) takéto školy chcú vidieť tvoj talent. 

Školy viac zaujíma tvoj subjektívny pohľad na budúcnosť, zaujíma ich kto ste, a čo v živote chcete robiť, narozdieľ od dosiahnutého priemeru na strednej škole z ročníkov kedy ste horko ťažko vedeli čo po škole. 

Z tohto dôvodu budeme pracovať s nižšie uvedeným listom dokumentov ktoré ti pomôžeme vyšperkovať tak aby sme mali čo najvyššiu šancu na prijatie.

Prihlášky pre štúdium v Holandsku sa môžu líšiť medzi školami.  Približný termín zimného nástupu (September) majú školy deadline na podanie prihlášky medzi 1. júnom až 1. augustom.

Pre nástup v Letnom semestri (Február) majú školy deadlines v priebehu Januára. 

Kedykoľvek nás kontaktuj, bezplatne ti zistíme situáciu možnosti nástupu na konkrétnu školu. 

List potrebných dokumentov:

1. Motivačný list

2. Odporúčací list

3. CV - Životopis

4. Maturitné Vysvedčenie

5. Preložené Vysvedčenia

6. Občiansky preukaz / Pas

7. Anglický test

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ